Zalain Krem | Zalain Fitil | Zalain Krem Kullanımı | Zalain Krem Nedir ?

Must Read

Boncuk Ağda Nedir?

Son zamanlarda popülaritesi bir hayli artan boncuk ağda diğer ağdalara oranla daha az acı verir. Kıl köklerini tamamen vücuttan...

Arnavut Kremi (Aklık Kremi) Nedir, Ne İşe Yarar?

Arnavut kremi (aklık kremi) Osmanlı dönemi kadınlarının güzellik amaçlı kullandıkları bir kremdir. Cilt güzelliğine son derece önem veren balkan...

Mide Yanması Nedir, Nasıl Geçer?

Mide yanması çoğu kişide zaman zaman olsa da ortaya çıkan bir problemdir. Mide yanması, daha çok sağlıksız beslenen kimselerde...

Zalain krem, içeriği bakımından oldukça etkili bir kremdir, halk arasında oldukça yaygın olarak kullanılır, etkili bir içeriğe sahip olduğu için kesinlikle doktor kontrollerinde doğru dozla kullanılması gerekir. Yine mantar hastalığı olmayan bölgeye uygulanması kesinlikle doğru değildir.

Zalain Krem Nedir?

Zalain krem deri üzerinde oluşabilecek mantar enfeksiyonu hastalıklarında kullanılan bir kremdir. Deriyi tedavi etmek amacı ile kullanılır. zalain kremin içeriği ağır olduğu için kullanımında hassas olmakta fayda vardır. Zalain krem mantar enfeksiyonları için en bilindik ve en çok kullanılan kremlerden bir tanesidir, fakat doktor reçetesi olmadan asla kullanılması önerilmez.

Zalain Krem Ne İşe Yarar?

Zalain krem tüm mantar hastalıklarında kullanılan bir kremdir. Yine mantarın neden olduğu deri deformasyonlarında kullanılır.

Zalain kremin kullanım alanları

vajinal mantar

Vajinal Mantar; kadınların en büyük problemlerinden bir tanesi olan vajinal mantar hızla çoğalan ve zor geçen bir hastalıktır. Bunun nedeni ise vajinanın sürekli kapalı kalması ve sürekli nemli olmasıdır. Zalain krem bu bölgedeki mantar tedavisinde en çok kullanılan ve kısa sürede etkisini gösteren bir kremdir.

ayak mantarı

Tinea Pedis; (ayak mantarı) tedavisinde kullanılan ve büyük ölçüde faydası görülen bir kremdir. Özellikle ayaklarınız sürekli nemli kalıyorsa mantar hastalığına yakalanma oranınızda artacaktır. Yine ayakların iyi temizlenmemsinden dolayı parmak aralarında mantar bakterileri oluşabilir.

Bu gibi etmenlerden dolayı ayaklarda yara, koku ve kaşıntı olabilir bu da kişilerin sosyal yaşamlarını etkileyen bir unsurdur. Ayaklarınızda ya da ayak tırnaklarınızda mantar hastalığı varsa zalain kremi kullanabilirsiniz, kullanmadan önce mutlaka doktorunuza sormanızda yarar vardır.

kasık mantarı

Tinea Cruris; halk arasında kasık mantarı olarak adlandırılır. Kasık mantarı kişilerin hayatını bir hayli zorlaştıran bir deri hastalığıdır, tedavisi de oldukça zordur. Zalain krem bu alanda da etkisini gösteren en iyi merhemler arasında yerini almış ve halk arasında en çok kullanılan kremlerden bir tanesidir. Kasık mantarının en büyük nedeni ise dar ve naylon yapılı iç çamaşırları giymek gerekli temizlik önleminin alınmamsıdır. Bu alanlar insanların vücudunda bakteri üremesine en müsait olan alanlar arasındadır. Zalain kremin etkisini kasık mantarının tedavisinde de görebilirsiniz.

vücut mantarı

Tinea corporis; vücut mantarı, diğer mantar hastalıklarından farklı olarak koku yaymaz fakat kişilerde rahatsız edici boyda kaşıntıya nende olur. Zalain krem bu kaşıntıları gidermek için en etkili kremler arasında yer alır.

Vücut mantarının oluşma nedeni ise, dar giysiler giymek, gün içinde çok terlemek ve gerekli temizliklerin sık yapılmamasıdır. Eğer vücudunuzun bir bölümünde ya da tamamında tinea corporis rahatsızlığı varsa zalin kremi kullanıp çok çabuk etkisini görebilirsiniz.

sakal mantarı

Sakal mantarı; erkeklerde çok sık görülen sakal mantarı, kişiler üzerinde büyük problemlere yol açabilir, sakal arasında çıkan mantarı tedavi etmek ise oldukça güçtür, zalain krem sakal üzerinde de etkisi kanıtlanmış kremler arasında yer alır, sakalınızda ve sakal bölgesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

el mantarı

El mantarı; tinea manus, hastalığı ellerde ve el tırnaklarında görülen bir rahatsızlıktır. Özelikle ayak mantarına çok benzer, tinea manusu ayır etmenin en kolay yolu ellerin üzerinde siğile benzer şişliklerin olmasıdır. Bu hastalığın en temel sebebi ellere gerekli özenin ve temizliğin gösterilmemesidir. Zalain krem ellerde oluşan mantar enfeksiyonuna da iyi gelen bir kremdir, bu alanda da kullanabilirsiniz.

Zalain Krem Nasıl Kullanılır?

Zalain krem çok etkili bir krem olduğu için mutlaka doktor bilgisinde ve doktor reçetesi ile kullanılması gereken bir kremdir. Kremi kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli husus, doktorun verdiği ve önerdiği dozu aşmadan kullanmak olacaktır. Doktorun verdiği dozu aşmadan ve diğer sorunsuz bölgelere değirmeden kullanmanız gerekiyor.

Zalain kremi doktorunuz iki türlü reçete eder. Birincisi, mantarın derecesine göre,  hastanın yaşına göre, mantar hastalığının büyüklüğüne göre, günde bir ya da iki kere kullanılmasını önerir.

İkinci reçete edilişi ise, mantar hastalığının hangi bölgede olduğuna göre reçete edilir ve dozajı belirlenir. zalain kremin kullanım şeklini doktorun tarif ettiği şekilde kullanmanız çok önemlidir, kremi sorunlu bölgeye uygulamadan önce bölgenin temiz ve kuru olmasına özen göstermeniz gerekir.

Zalain Kremin Yan Etkileri

 • zalain kremin kullanıldığı alanlarda kızarıklık,
 • Yanma hissi,
 • Mantarlı bölgede şişlik,
 • Hafif morarmalar,
 • Kaşıntılar,
 • Deride soyulmalar,
 • Mantar hastalığında artış gözlemlenebilir,
 • Mide yanması ve bulantısı,
 • Boğazda acı ve ağrı

Zalain Kremi Kullanılanlar

 • Benim ayaklarımdaki mantar çok fazla artmıştı, özellikle gün içinde ayaklarım çok fazla kaşınıyordu, günlük bakımını yaptığım halde mantarlar giderek artıyordu. Bu hastalık için doktora gittiğimde zalain kremi reçete etti, kremi kullanmaya başladığım gün itibari ile kaşıntılarım büyük ölçüde azaldı, şuan kullanmaya devam ediyorum umarım tamamen iyileşir.
 • Eşimin sakallarında mantar hastalığı vardı tıraş olurken yüzünde kanamalar meydana geliyordu doktor zalain kremi kullanmasını tavsiye etti ve sakal mantarı iki hafta içinde büyük oranda geçti.
 • Benim kasık bölgemde büyük oranda kaşıntılar meydana geliyordu, fakat ben kasık mantarı olduğumu bilmiyordum, doktora gittiğimde öğrendim ve zalain kremi reçete etti, kremi kullandıktan sonra ise yaralarım tamamen iyileşti.
 • Ellerimde mantar oluşmaya başlamıştı, ilerlemeden doktora gittim ve zalain kremi önerdi doktorun verdiği ölçülerde kullandım ve şu anda ellerimdeki mantarlar tamamen geçti, teşekkürler zalain.
 • Tırnaklarım mantardan dolayı çok çirkin görünüyordu ve oje kullanamıyordum, zalain kremi kullandıktan sonra tırnaklarım yine eskisi kadar güzel ve çekici oldu.
 • Zalain kremi kullandım fakat ayak parmaklarım arasında şişlik arttı, bu durumda doktoruma başvurdum benim kremin dozunun fazla kullandığımı söyledi şimdi kremin dozunu azalttım, ayak parmaklarımdaki kaşıntı ve koku geçmeye başladı, büyük ihtimalle çok kısa zaman içinde tamamen iyileşecektir.

Zalain Krem Muadilleri

Zalain kremin içeriği bakımından ve kullanım alanında muadili, olabilecek diğer krem ve merhemler ise; albacort 15 G, dermo – rest tırnak losyonu,  fuggy 15 gram, fungoıd 15 gram, ızosol S 15 gram

Zalain Krem Hakkında Tüm Sorular

Soru: özel bölgemde oluşan mantar hastalığı için zalain krem önerdi doktorum, biz çocuk düşündüğümüz için bu kremi yumurtlama dönemimde kullanabilir miyim? ya da gebeliğe bir etkisi olur mu?

Cevap: bu kremler ve fitiller gebelik oluşumunu etkilemez.

Soru: Partnerimde vajina mantarı var ilişki sırasında bana da geçer mi? ve eğer geçerse zalain kremi kullanabilir miyim?

Cevap: mantar enfeksiyonu bulaşıcı olduğu için partnere geçme olasılığı yüksektir. Mantar enfeksiyonu olmadan önce kesinlikle önlem amacı ile krem kullanılmamalıdır, bu büyük tehlikeleri beraberinde getirir.

Soru: 3 aylık hamileyim vajina mantarı var, bu konu için zalain kremi kullanabilir miyim?

Cevap:  doktorunuza sormadan kesinlikle kullanmayın.

Zalain krem hakkında sorulan bazı sorular bunlardır, eğer sizinde krem hakkında sormak istediğiniz soru olursa yorum kısmına yorum ve sorularınızı yazabilirsiniz.

Zalain Krem Fiyatı

Zalain kremi doktor tavsiyesi ve reçetesi ile eczanelerden temin edebilirsiniz. Zalain kremin fiyatı ise; reçete ile 11.12 TL ye temin edebilirsiniz.

Zalain Fitil

Zalain fitil, mantar tedavisi(kandidiyazis)’nde tedavisinde yaygın olarak kullanılan fitil ile tedavi yöntemidir. Zalain Fitil’in kullanımı gebelik üzerinde zararlı olduğuna dair herhangi bir açıklama bulunmamaktadır. Zalain Fitil’in etken maddesi sertakonazol nitrat olmakla birlikte katı, yarı sentetik gliseridler ve kollaidal silika içermektedir. Zalain Fitil, birim başına, 300 miligram sertakonazol nitrat içermektedir.

Önceki İçerikLaminox Krem
Sonraki İçerikMikonafin Krem
- Advertisement -

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Latest News

Boncuk Ağda Nedir?

Son zamanlarda popülaritesi bir hayli artan boncuk ağda diğer ağdalara oranla daha az acı verir. Kıl köklerini tamamen vücuttan...

Arnavut Kremi (Aklık Kremi) Nedir, Ne İşe Yarar?

Arnavut kremi (aklık kremi) Osmanlı dönemi kadınlarının güzellik amaçlı kullandıkları bir kremdir. Cilt güzelliğine son derece önem veren balkan kadınları tarafından geliştirilip yaygınlaştırılmıştır. Kadınlar...

Mide Yanması Nedir, Nasıl Geçer?

Mide yanması çoğu kişide zaman zaman olsa da ortaya çıkan bir problemdir. Mide yanması, daha çok sağlıksız beslenen kimselerde meydana gelir örneğin; yağlı yiyecek...

Aynısefa Yağı

Aynısefa yağı, tırnak mantarını tedavi etmesi ile gündeme gelmiş bir bitkisel üründür. Aynısefa yağı, her ne kadar tırnak mantarı tedavisinde kullanılsa da cilt hastalıkları...

At Kestanesi Kremi

Günümüzde cilt sağlığı için alternatif tıp yöntemleri oldukça fazla çoğalmıştır. Son zamanlarda ise en çok rağbet gören At kestanesi kremi, cilt sağlığı için kadınların...
- Advertisement -

Benzer Konular

- Advertisement -