Yılan Yağı Nedir?

yılan yağının faydaları nelerdir, yılan yağı ile saç, sakal bakımı
Paylaş
 

Son zamanlarda bitkisel yağlara dönüş hayli fazlalaşmaya başlamıştır. Bununla beraber yılan yağı kullanımı da giderek armaya başlamıştır. Yılan yağı Afrika’da üretilen bir yağdır.

Yılan yağın maddesi su yılanlarıdır. Su yılanından üretilen yılan yağının bilinen pek çok faydası vardır, özellikle Yılan yağı saç uzatır mı ve Yılan yağı kaş çıkartır mı sorularının cevabı olarak, Yılan yağı saç uzatmak ve kaş kalınlaştırmak isteyenlerin ilk tercihidir.

Genelde saç için kullanılan yılan yağının kemik sağlığına da birçok faydası vardır. Yılan yağını diğer yağlardan ayıran özellik ise tıp dünyası tarafından tanınır ve kabul görmüş olmasıdır.

Özellikle saç köklerine büyük faydası olan yılan yağı, dökülen saç köklerini besleyerek daha canlı ve daha sağlıklı olmasını da sağlar.

Yılan yağı sakal çıkartır mı sorusunun cevabını merak eden erkekler yılan yağını kullanarak bıyık ve sakallarını güçlendirebilirler.

Diğer hayvansal yağlardan farklı olarak Yılan yağı saçın uzamasına yardımcı olur, ekonomik olması sebebi ile de çok kolay ulaşabileceğiniz yağlar arasına adını yazdırmayı başarmıştır.

Yılan yağı Nasıl Kullanılır

Yılan yağının hiçbir yan etkisi yoktur, bu nedenle eğer saçlarınız için uygulayacaksanız saç köklerine masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Yılan yağını saç köklerine masaj yaparak uygulayın ve 2 – 3 saat saçınızda kalmasını sağlayın böylece saçlarınız daha sağlıklı ve daha gür bir şekilde uzayacaktır. Sakal ve bıyık için kullanacaksanız sakallarınıza ve bıyığınıza uygulayıp 2 ila 4 saat aralığında bu şekilde kalmasına özen gösterin, böylece zayıf olan saç ve bıyıklarınız daha gür ve daha canlı çıkacaktır.

Yılan Yağının Faydaları

 • Yılan yağının bilinen faydaları arasında saç ve sakal bakımı Yılan yağı saç uzatma konusunda oldukça başarılı bir hayvansal yağdır. Özellikle belli hastalıkların akabinde saç uzatmak için rahatlıkla kullanabilirisiniz. Dış görünümüne önem veren kimseler saç bakımlarını yılan yağı ile yapabilirler. Yılan yağının içerisinde omega3 vitamini mevcuttur bu vitamin sayesinde saçlar daha canlı ve parlak görünecektir.
 • Eski dönemlerde mısır halkı yılan yağını kellik tedavisinde kullanırdı, yani o günden bu güne içeriğinden bir şey kaybetmeden gelmiş olan bu vitaminli yağ nerede ise tüm saçlar için
 • Yılan yağı sadece saç bakımında değil aynı zamanda da ağrı kesici olarak ta kullanılabilir. Özellikle baş ağrıları ve diğer kemik ağrıları üzerine masaj yapılarak sürülürse ağrılar büyük oranda ortadan kalkacaktır.
 • Yılan yağı ile cilt bakımı için deriye sürüldüğü zaman deri tarafından kolayca emilir buda yılan yağından cilt bakımı konusunda fayda görmenize büyük oranda katkı sağlar.
 • Omega3 bakımından zengin olan yılan yağı iltihap söktürücü özelliğe de sahiptir.
 • Yılan yağı, beyin fonksiyonlarının düzgün çalışmasını sağlayan yağalar arasında yer alır ilerleyen yaşa bağlı olarak oluşan unutkanlık gibi sorunların kolayca önüne geçebilme özelliğine sahiptir. Yılan yağının kullanımı geçmişten günümüze düşünüldüğünden daha fazla ve daha yaygındır.

Yılan Yağının Saç İçin Faydaları Nelerdir?

yılan yağı ile saç bakımı

 • Farklı nedenlerle dökülen saçları onarır ve dökülmesini engeller.
 • Hamilelik gibi etmenlerden dolayı dökülen saçları yeniler ve daha sağlam olmasını sağlar.
 • Emziren annelerde saç dökülmeleri ve saç kopmaları meydana gelir bunun önüne yılan yağı ile geçebilirisiniz.
 • Saç ektirme yaptıktan sonra saçların daha gür ve sağlam çıkmasına yardımcı olur.
 • Yılan yağı Saç kıran, gibi hastalıkların önüne geçer.
 • Saç boyasından dolayı oluşan deformelerin giderilmesinde oldukça etkilidir.
 • Stres kaynaklı saç dökülmelerinin önüne geçen hayvansal bir yağdır.
 • Saç boyası ve saç düzleştiricinin verdiği hasarı onarır.
 • Saçı kısa olan kimseler düzenli kullanırsa saçları kısa zamanda uzar.
 • Erkek tipi saç dökülmelerini önler.
 • Yılan yağını hem bayanlar hem de erkekler rahatlıkla kullanabilir.

Yılan Yağı İle Kaş Bakımı

yılan yağı ile kaş bakımı

Yılan yağı, seyrek kaşarda daha gür ve daha sık bir etki bırakır. Kirpiklerin uzamasına yardımcı olur. Yılan yağının kirpik bakımında kullanımı ise, çok kolaydır. Bunun için yapmanız gereken bir fırça yardımı ile kirpiklerinize ve kaşınıza yılan yapı uygulamak olacaktır.

Yılan Yağı İle Sakal Bakımı

yılan yağı ile sakal bakımı

Yılan yağı sakal bakımında da etkilidir. Özellikle halk arasında köse denen durumda sakallara yılan yağı uygulanır. Bu durumda da sakallar daha gür ve daha sağlam çıkacaktır. Mevcutta olan sakallarınız için yılan yağı uygularsanız salların yumuşak ve daha parlak görünmesini sağlayabilirisiniz.

Yılan Yağının Yan Etkileri Nelerdir?

Yılan yağı isminden dolayı yan etkisi çok olan bir ürün gibi algılansa da aslında hiçbir yan etkisi yoktur. Özellikle içerisinde bulunan omega3 sayesinde daha çok faydası olan yılan yağını içiniz rahat bir şekilde kullanabilirisiniz. Yılan yağının yan etkisi yok diye aşırı derecede kullanılmaması gerekir. Eğer alerjik bir bünyeye sahipseniz muhtemelen bir yan etkisi ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle vücudunuzda herhangi bir deforme ya da kızarıklık gördüğünüz anda yılan yağı kullanımı bırakılmalıdır.

Yılan Yağı Nereden Alınır?

Yılan yağına ulaşmak son dönemlerde oldukça kolaydır. Özellikle gerçek olan yılan yağları tercih edilmeli ve kaliteli yağ almaya dikkat etmeniz gerekir. Yılan yağını eczanelerden, aktarlardan ve doğal ürün satışı yapan marketlerde, ilgili web sitelerinden kolayca bulabilirisiniz. İsterseniz sade yılan yağı ya da karışık yılan yağına sahip olabilirisiniz.

Yılan Yağının Fiyatı

Yılan yağının piyasadaki fiyatları değişebilir, bu durumda da kaliteli ve saf olan yılan yağlarını tercih etmenizde büyük fayda vardır. Yine isterseniz bazı şifalı bitkilerle karıştırılmış olan yılan yağını da tercih edebilirisiniz özellikle kekik yağı ile karışımı hazırlanan yılan yağı birçok hastalık ve cilt bakımında büyük rol oynar. Yılan yağının fiyatı 10 – 15 TL arasında değişir.

Yılan Yağı Kullanıcılarının Yorumları

Yılan yağını dökülen sakalarım için aldım ve her gün düzenli şekilde uyguladığımda sakallarımın daha parlak ve daha gür çıktığına şahit oldum.

Yılan yağı ile beraber kekik yağını saçlarıma uyguladığımda saçlarımın hızlıca uzadığını gördüm, normalde iki yıldır uzamayan saçım 2 – 3 ay içerisinde büyük ölçüde uzadı.

Bazı hastalıklar nedeni ile saçlarım aşırı derece dökülüyordu bir arkadaşım yılan yağını önerdi ilk etapta ürkütücü ve mide bulandırıcı gelse de alıp kullandım dökülen kirpiklerime ve saçlarıma inanılmaz derecede etki gösterdi. Şuan hala kullanmaya devam ediyorum

Annem yılan yağının faydalarını televizyondan duymuş adım ve şuanda kullanmaya devam ediyorum, ilk kullanımda saçlarımın parladığını gördüm umarım dökülmelere karşıda iyi bir sonuç alırım.

Saçlarım sürekli kırılıyordu argan yağı gibi birçok yağ denememe rağmen saç kırıklarımın önüne geçemiyordum, eczane çalışanı yılan yağı ile bir karışım hazırladı bu saç kırıklarıma ve saç dökülmelerime iyi geldi ve kepeklenme tamamen ortadan kalktı.

 

Bu yazı 470 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bunlar da ilginizi çekebilir