Tırnak Uzatma Yöntemleri

tırnak uzatma yöntemleri
Paylaş
 

Tırnakların güzelliği ellerin güzelliğini ortaya çıkaran en büyük detaydır. Özellikle bayanlar için tırnak bakımı son derece önemlidir. Uzamayan tırnaklar ellerde hoş görünmez ve el estetiğini büyük oranda bozar. Her insanın kendine özgü tırnak uzama süresi vardır.

Eğer tırnaklarınız yavaş uzuyorsa yeterli ve dengeli beslenmiyorsunuz demektir, el ve tırnak sağlığı için mutlaka vücudun ihtiyacı olan besinleri almanız gerekir. Yine evde yapabileceğiniz tırnak bakım kürleri ile de tırnaklarınızı rahatlıkla uzatabilir ve daha hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere tırnak uzatma yöntem ve kürlerinden bahsedeceğiz sizde yazımızı okuyarak tırnaklarınızı sağlıklı ve güzel bir şekilde uzatabilirsiniz.

Beyaz Sirke İle Tırnak Uzatma

Beyaz sirke tırnak uzamasına yardımcı olan harika bir üründür. Yapmanız gereken bir kap içerisine bir miktar beyaz sirkeyi koyup tırnaklarınızı 20 – 30 dakika kadar içinde bekletmek olacaktır. Bu süreç içerisinde tırnakların kenarında oluşan ölü deriler yumuşayacaktır, bu derileri tırnak makası ile kesmek yerine bir törpü yardımı ile temizlemeniz daha doğru ve daha sağlıklı olacaktır.

Zeytin Yağı İle Tırnak Uzatma

zeytinyağı ile tırnak uzatma

Zeytinyağı, vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri bünyesinde barındırır. Özellikle cilt ve saç bakımında kullanılan zeytinyağı son dönemlerde tırnak bakımı için kullanılmaya da başlanmıştır. Tırnaklarınızın sağlıklı büyümesini istiyorsanız zeytinyağının mucizevî yararlarından faydalanabilirsiniz. Zeytinyağı ile tırnak bakımı tarifi ise;

Zeytinyağını cam bir kâse içinde belmali usulü ılıtın ve tırnaklarınızı bu ılık zeytinyağı ile ovun, ellerinizi ve tırnaklarınızı yıkamadan bir pamuklu eldiven giyin ve yatın sabah kalktığınızda elleriniz yumuşacık olacağı gibi tırnaklarınızda oldukça sağlıklı ve daha uzun olacaktır. Bu işlemi yalnızca bir kere değil istediğiniz tırnak seviyesine ulaşıncaya kadar yapmanız gerekir.

Hızlı Tırnak Uzatma Formülleri

Hızlı tırnak uzatma formülleri hakkında bilgiye sahip olduğunuz takdirde daha sağlıklı ve hızlı uzayan tırnaklara sahip olabilirsiniz. Hızlı tırnak uzatma formüllerinin içinde Hindistan yağı vardır bu formül ile daha canlı ve daha uzun tırnaklara ulaşmanız mümkün olacaktır. Hindistan cevizi yağı ile harika tırnaklara ulaşmak için;

Bir miktar Hindistan cevizi yağının içine, iki yemek kaşığı bal, 5 damla biberiye yağı karıştırın. Gece yatmadan önce bu karışım ile tırnaklarınızı ovun,  bu işlem için kullanmadığınız bir diş fırçasından yardım alabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı sadece tırnak uzatmak için değil, aynı zamanda da şeytantırnağı olarak adlandırılan çıkıntı tırnaklardan da kurtulabilirsiniz. Özellikle ayak tırnağındaki batmalara da iyi gelen bu formül kolay ve etkili bir tırnak bakım yöntemidir.

Tırnak Uzatma Ojesi

tırnak uzatma ojesi

 

Saç ve tırnakların uzaması için E ve B vitaminlerine ihtiyaç vardır. Bayanlar tırnaklarını uzatmak istiyorsa ilk olarak E ve B vitaminlerini bol tüketmeleri gerekir. Yine tırnak bakım kürleri ile tırnaklarınızı sağlıklı bir şekilde uzatabilirsiniz.

Tırnak uzatma ojesi herkes tarafından rahatlıkla kullanılan bir üründür. Ojenin içerisinde sarımsak özü mevcuttur bu sayede tırnaklar daha güzel uzayacaktır. Tırnak uzatan ojeyi kullanmadan önce Hindistan cevizi yağı ve vazelini karıştırıp tırnağınıza sürün bundan sonraki aşamada tırnaklarınıza tırnak uzatan ojeyi sürebilirsiniz. Bu oje sayesinde tırnaklarınız hızlı bir şekilde uzayacaktır.

Sirke İle Tırnak Uzatma

Sirke ile tırnak uzatma yöntemi en çok kullanılan yöntemler arasında yer alır ve oldukça etkili sonuçlar verir. Bunun için bir miktar sirkeyi bir kâse içine alın ve tırnaklarınızı sirke içinde bekletin bu uygulama için ister beyaz sirke isterseniz de diğer tüm sirke çeşitlerini kullanabilirsiniz. Sirke ile yapılan bu kür sayesinde tırnaklarınız sağlıklı ve daha hızlı bir şekilde uzayacaktır.

Tırnak Uzatma Yöntemleri Hakkında Soru Ve Cevaplar

Soru;  tırnaklarım oldukça yavaş uzuyor ve bu güne kadar birçok tırnak uzatan kozmetik ürün kullandım ama bir türlü fayda göremedim, tırnaklarımın daha sağlıklı uzaması için ne yapabilirim?

Cevap; birçok kişi tırnaklarının uzamamasından şikâyetçi oluyor sizlere suna Dumankayanın tarifini vereceğim sizde bu tarif sayesinde tıkmaklarınızı hızlı bir şekilde uzatabilirsiniz. Suna Dumankaya tarifi ise; bir kâse ılık saf suya bir çorba kaşığı kaya tuzu ekleyin, 10 damla limon suyu, 2 çay kaşığı sirke, bir tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyin, bu karışımın içinde tırnaklarınızı her gün bekletin ne kadar uzun bekletirseniz etkisini de o kadar hızlı görürüsünüz.

Soru; tırnaklarımı uzatmak istiyorum fakat o kadar cansız ki en ufak bir iş yaparken bile hemen kırılıyor ve uzaması çok zaman alıyor daha güçlü bir tırnak yapısına ulaşmak için ne yapmalıyım ve ne önerirsiniz?

Cevap; tırnak kırılmalarının başlıca sebebi, E ve B vitamini eksikliğidir. Bu nedenle E ve B vitaminlerine düzenli olarak almak gerekir. Size Suna Dumankaya’nın bir tarifini vereceğim bu tarif ile tırnaklarınız kırılmadan uzayacaktır.

Yapmanız gereken işlem ise, 25 gram jojoba yağı, 10 damla kadar limon suyu, bir tatlı kaşığı Hint yağı, 10 gram acı badem yağı,  10 gram avokado yağı ve bir miktar deniz tuzunu bir kapta karıştırın. Bu karışımı günde 3 kez tırnaklarınıza uygulayın, birkaç gün sonra karışımın etkisini görebilirsiniz.

Soru; merhaba tırnaklarımı uzatmak istiyorum fakat tırnaklarım kabuklanıyor ve hızlı kırıyor, mecbur tırnaklarımı kısa kesiyorum bu durumda da oje yakışmıyor ne yapmam gerekir? Şimdiden teşekkür ederim.

Cevap;  sizin durumunuz E ve A vitamini eksikliğini göstergesidir. Bu nedenle bu vitaminleri almanızda fayda olacaktır.  Tüm bunların yanında da limon suyu, gül suyu ve gliserini karıştırıp tırnaklarınıza sürün sonuç görünce şaşıracaksınız.

Soru; tırnaklarımı uzatmak istiyorum fakat tırnaklarımın uçları çok çabuk kırılıyor ne yapmam gerekir?

Cevap; tırnaklarınızın kırılmaması için zeytinyağı kürü uygulayabilirsiniz. Bunun için bir miktar zeytinyağı içinde tırnaklarınızı bekletin ve gece yatmadan önce pamuklu bir eldiven takın böylece tırnaklarınız daha sağlıklı uzayacaktır.

Tırnak bakımı hakkında soru ve cevaplar bunlardır eğer sorularınız varsa makalemizin alt kısmında bulunan yorum kısmına sorularınızı bırakabilirsiniz, uzmanlarımız size yardımcı olacaktır.

 

Bu yazı 475 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak