Oksijenli Su İle Saç Rengini Açma

oksijenli su ile saç rengi açma
Paylaş
 

Oksijenli su ile saç rengini açmak, sürekli saçını boyayan kimselerin saçları zamanla, boyanın içinde bulunan kimyasallar nedeni ile zarar görür ve yıpranır. Koyu saç rengi sevmeyen kimseler ise saç rengini açma konusunda oldukça ısrarlı olabiliyor.

Son zamanlarda bitkisel yöntemlerle saç rengi açma gibi trendler ortaya çıksa da bitkisel ürünlerle saç rengi açmak hem kolay olmayan hem de fazla vakit alan bir yöntemdir. Bu nedenle sizlere yazımda oksijenli su ile saç rengi nasıl açılır? Konusunda bilgi vermek istiyorum, sizde vereceğim bilgiler ve ipuçlarını takip ederek saç renginizi doğal bir şekilde istediğiniz tona getirebilirsiniz.

Oksijenli su hidrojen peroksit olarak ta bilinir, dikkatli kullanılmadığı zaman saçlarınızı yıpratabilir bu nedenle saçlarda kullanıma son derece dikkat etmeniz gerekir.

oksijenli su

Oksijenli Su İle Saç Rengi Açılırken Hangi Teknikler Kullanılır?

Oksijenli su ile saç açma yönteminde bir ölçü oksijenli su ve bir ölçü saf su kullanılmalıdır. Yani ölçünüz bire bir olmalıdır. Oksijenli su ile saç rengi açmaya karar verdiğinizde bu ölçüyü yapıp bir sprey şişenin içine döküp saçlarınıza püskürtmeniz gerekir.

Spreyi saçınıza uygularken diğer elinize de fön makinesini alıp suyu uyguladığınız alanı kurutun. Saçlarınıza bu şekilde bir saat boyunca oksijenli su uygulayın ve güneşe çıkarak yaklaşık 30 dakika kadar da güneşte bekleyin ve saçlarınızı şampuanla yıkayıp iyice durulayın eğer saçlarınızda kuruluk oluşursa, doğal saç maskesi ya da doğal saç kürleri uygulayabilirsiniz.

Oksijenli su uygulamasını istediğiniz saç tonuna ulaşana kadar devam edin, koyu renklerde işlem daha uzun sürebilir bu nedenle sabırlı olmanızda fayda vardır.

Oksijenli Su İle Saç Rengi Açarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saçları koyu olan kişilerde oksijenli su uygulamasından sonra muhakkak dalgalanmalar meydana gelecektir, bu konuya dikkat etmenizde fayda vardır. Saçların yıpranıp hasar görmemesi için, nemli saça uygulamak daha avantajlı olacaktır.

Spreyle uygulayacağınız için etraftaki eşyalara suyun gelmemesine dikkat edin elbette ki diğer alanlara sıçrarsa renk açılmaları meydana getirebilir. Oksijenli su cildinize temas ederse mutlaka hemen bol su ile yıkamanızda fayda vardır. Boyadan yıpranan saçlarınıza oksijenli su uygulaması yapmayın.

Saçlarınızın daha parlak ve yıpranmadan açılmasını istiyorsanız papatya çayı ile oksijenli suyu karıştırıp saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Böylece saçlarınız hem daha hızlı hem de daha sağlıklı bir şekilde rengi açılacaktır.

Oksijenli su ile saç rengi açma işlemi yaparken saç diplerinize temas etmemesine özen gösterin, saç diplerini yakarak saçların zayıflayıp dökülmesine neden olabilir.

Boyalı ve boya ile yıpranan saçlara uygulamayın bu saçıp koparak dökülmesine neden olur. Saç rengini açacaksanız, saça uygulama öncesinde ve sonrasında gerekli bakımların yapılması gerekir. Böylece işlem hem daha faydalı hem de daha etkili olacaktır.

Oksijenli suyu saça uygularken mutlaka tarak kullanın, böylece su saçın her alanına eşit olarak dağılacaktır.

Oksijenli Su İle Siyah Saç Rengi Açma

Oksijenli su ile siyah saç rengini açmak oldukça zordur, bu işlemi siyah saçlarınız için düşünüyorsanız tüm riskleri göze almanı gerekir. Zira siyah saça uygulanan oksijenli su yer – yer dalgalanmalara neden olabilir, yine saça çok etkisi olmaz istediğiniz tonu tutturmak için birçok kez oksijenli su uygulamanız gerekir, buda saçın yapısını bozarak saçın yıpranmasına nende olur.

Oksijenli Su Siyah Saçı Hangi Renk Yapar?

Oksijenli suyu siyah saça uygulamak pek önerilmez ama siyah saça oksijenli su uygulayan kimselerde saçın tonunu 1 – 2 ton açar. Fakat burada dikkatli ve düzeni kullanmak gerekir. Eğer saçınızın rengi doğal siyah saç değil de boyalı siyah saç ise oksijenli su hiçbir işe yaramayacağı gibi saçın aşırı derecede yıpranmasına neden olacaktır.

Boyalı Saça Oksijenli Su Sürülür Mü?

boyalı saça oksijenli su sürülürmü

Boyalı saçlara oksijenli su sürülmez, oksijenli su saçı sertleştirip yıpratacağı için, boyalı saça uygulanmaması gerekir bu saçın iyice yıpranmasına sebebiyet verir. Bu nedenle saçtan boyanın çıkmasını beklemek daha doğru ve sağlıklı bir karar olacaktır.

Oksijenli Su Ve Papatya Suyu Karışımı

Oksijenli su ve papatya suyu karışımı, saç rengini doğal yollarla açan en etkili yöntemler arasında yer alır. Bunun için hazırlamış olduğunuz papatya suyuna bir miktar oksijenli su ekleyin ve sprey yardımı ile saçlarınıza uygulayın. Uygulamanın akabinde, güneşe çıkarak 45 – 50 dakika bekleyin saçlarınızın hızlıca açıldığını göreceksiniz. Düzenli uygulamadan sonra istediğiniz saç tonuna ulaşabilirsiniz.

Oksijenli Suyun Yan Etkileri Nelerdir?

Oksijenli suyun yan etkileri ise;

  • Tene temas ederse kaşıntı, kızarıklık gibi olumsuzluklara neden olur.
  • Saç dibine uygulanırsa saç diplerini ve saç köklerini yıpratır.
  • Boyalı saça uygulanırsa saçlarınızın iyice yıpranmasına neden olur.
  • Çevreyle temas ederse, etrafın rengini açabilir.

Oksijenli Su Nereden Alınır?

oksijenli su online satış yapan farklı web sitelerinden satın alabilirsiniz.

Oksijenli Suyun Fiyatı Nedir?

Oksijenli suyun fiyatı her web sitesinde farklılık gösterebilir ama genelde 17 TL gibi rakamlara satılır.

Oksijenli Su Hakkında En Sık Sorulan Sorular Nelerdir?

Saçımda sarı boya var rengini bir ton daha açmak istiyorum oksijenli su işe yarar mı?

Boya üzerine oksijen suyu uygulaması önerilmez, hele ki sarı gibi çok işlem görmüş renklerde saçların yıpranmasına neden olur.

Oksijenli su kahverengi saçı ne renge çevirir?

Kahverengi saçın tonunu açar, koyu kestane rengine çevirir.

Oksijenli su Hint kınalı saça uygulanır mı?

Evet, kınalı saç için uygundur.

Oksijenli su kaşa yapılır mı?

Hayır, kesinlikle göz çevresine ve yüze uygulanmaz, aksi halde istenmedik sonuçlar meydana getirir.

Oksijenli Su Kullanıcı Yorumları

Doğal yollarla saçımı açmak için kullanım 3 kullanım sonunda istediğim saç rengine ulaştım.

Saçlarımın doğal görünmesini istiyordum oksijenli suyu bir hafta boyunca uyguladım şuan doğal bir sarı gibi görünüyor.

Oksijenli su saçlarımı yıprattı.

Oksijenli su ile papatya suyunu karıştırdım, harika bir renk elde ettim.

Oksijenli su saçıma hiçbir etki etmedi.

Oksijenli su ile saçlarım farklı bir tarzda oldu.

Bu yazı 452 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bunlar da ilginizi çekebilir