Mikonafin Krem

Must Read

Boncuk Ağda Nedir?

Son zamanlarda popülaritesi bir hayli artan boncuk ağda diğer ağdalara oranla daha az acı verir. Kıl köklerini tamamen vücuttan...

Arnavut Kremi (Aklık Kremi) Nedir, Ne İşe Yarar?

Arnavut kremi (aklık kremi) Osmanlı dönemi kadınlarının güzellik amaçlı kullandıkları bir kremdir. Cilt güzelliğine son derece önem veren balkan...

Mide Yanması Nedir, Nasıl Geçer?

Mide yanması çoğu kişide zaman zaman olsa da ortaya çıkan bir problemdir. Mide yanması, daha çok sağlıksız beslenen kimselerde...

Mikonafin krem, cilt üzerinde mantar hastalığının oluşmasına engel olan ve daha başlangıç anında hastalığı engellemeye yarayan bir kremdir. Kremin etken maddeleri ise; terbinafin hidroklorür dür.

Mikonafin Krem Nedir?

Mikonafin krem, deri üzerinde oluşmaya yüz tutmuş mantar enfeksiyonunu yok etmek ve tedavi etmek amacı ile kullanılır. Mantar hastalığının deri üzerinde çoğalmasını ve diğer bölgelere geçmesini engeller. Ayak parmak aralarında, saç diplerinde, ellerde görülen mantarları yok eder. İlacı kullanmadan önce mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekir.

Mikonafin Krem Ne İşe Yarar?

Mikonafin Krem mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılır, özellikle yeni başlayan mantarların çoğalmasını ve ilerlemesini engelleyerek kaşıntıyı giderir. Kol ve ellerde çıkan iltihaplı mantarların yayılmasını engellerken, kasık mantarı, vajina mantarı ve yine ayak mantarlarında kullanımı yapılır. Mantar enfeksiyonu bulaşıcıdır ve çıktığı bölgede kaşıntıya ve kötü kokuya neden olur. Mikonafin krem kaşıntıyı ve kötü kokuyu büyük ölçüde alır.

Mikonafin Krem Nasıl Kullanılır?

 • Mikonafin krem kullanımı için mutlaka doktorunuzun onayı olması gerekir. Doktor onayı ve reçetesi olmadan kremi kullanmayınız.
 • Doktor onayı olmadan kullanılan Mikonafin krem, farklı tepkimelere neden olabilir ve farklı reaksiyonlar gözlemlenebilir bu nedenle dozunda ve doktor tavsiyesine uygun olarak kullanılmalıdır.
 • İlacı deriye sürmeden önce sorunlu bölgenin kuru ve temiz olmasına ekstra özne gösterin, yine bölgenin nemli kalmamasına da özen gösterin.
 • İlacı uyguladığınız bölgeyi kesinlikle hava almayacak şekilde kapatmayın ya da sarmayın bu iyileştirme süresini uzatır. Mikonafin kremi sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde bastırmadan ve masaj yapmadan uygulayın.
 • İlaç uygulaması yaptıktan sonra mutlaka ellerinizi bol ve temiz su ile yıkayın hatta eldiven kullanma şansınız varsa eldiven takarak ilacı kullanın.
 • İlaç günde tek sefer ya da iki sefer sürülür, fakat doktorunuz daha fazla sürmenizi isterse doktor tavsiyesine göre kremi deriye uygulayın.

Mikonafin Krem Nerelerde Kullanılır?

Mikonafin kremi Ayaklarınızdaki mantar hastalığı için kullanacaksanız, yedi gün boyunca günde bir defa ayak parmak aralarına uygulayın.

Mikonafin kremi Vücut mantar tedavisinde kullanacaksanız, iki hafta boyunca bir ya da mantarın büyüklüğüne bağlı olarak iki defa vücudunuza ince bir tabaka şeklinde uygulayın.

Mikonafin kremi Kasık mantarı, vajina mantarı için bir hafta boyunca günde bir kez uygulayın.

Mikonafin kremi Saç kıran ve sakal mantarı için on gün boyunca sadece bir defa sorunlu bölgeye uygulayın.

Mikonafin Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Mikonafin kremin yan etkileri, kişiden kişiye değişebilir, kremi kullanmadan önce mutlaka doktor onayı ve reçetesi alınmalıdır. Başlıca görülebilecek yan etkileri ise;

 • Deride şişlik,
 • Kızarıklık,
 • Mide bulantısı,
 • Baş ağrısı,
 • Dudak ve dilde uyuşma gibi yan etkiler görüldüğü anda ilaç kullanılmamalı ve hemen hekime başvurulmalıdır.

Mikonafin Krem Kullananlar

Eşimin ayalarında mantarlar vardı ve bana da geçmek üzereydi Mikonafin krem kullandım kaşıntılarım aniden kesildi ve bana geçmedi.

Mikonafin kremi ilk kez doktorumdan duydum ve el mantarları için bir hafta kullandım, ellerim pürüzsüz ve eski haline dönü. Daha önce sosyal hayatım el mantarları yüzünden çok fazla etkileniyor ve insan içine çıkmaya  utanıyordum.

Vücudumda halka şeklinde beyaz kabarcıklar ve yaralar vardı, iş yeri doktorum bu ilacı reçete etti kullandım normalde sürekli kaşınan vücudum artık kaşınmıyor.

Mikonafin Krem Hakkında Tüm Sorular

Mikonafin krem hamilelikte kullanılır mı?

Mikonafin krem, kullanmadan önce kadın doğum doktorunuzdan onay almanız gerekir. Deri altına işleyip kana karıştığı için bebeğe zarar verebilir.

Mikonafin krem saç dipleri için kullanılır mı?

Evet, saç kıran ya da saç mantarları için kullanıma uygun bir kremdir. Kullanmanızda sakınca yoktur.

Mikonafin krem ağız içinde kullanılır mı?

Hayır, ağız içi ve göz çevresinde kesinlikle kullanmayın.

Mikonafin krem bebeklerde kullanılır mı?

Bebek ve 12 yaş altı çocuklarda kullanılmaz, 12 yaş üstü çocuklarda kullanmak için mutlaka doktor onayı gerekir.

Mikonafin krem pişik tedavilerinde kullanılır mı?

Evet, kullanılır fakat çok etkisini göremeyebilirisiniz.

Mikonafin krem hakkında sorulan sorulardan bir kaçı bu şekildedir eğer sizinde soru veya önerileriniz varsa yorum kısmına notunuzu bırakmanız yeterli olacaktır.

Mikonafin Kremin Fiyatı

Mikonafin krem, doktor reçetesi ile ilgili eczanelerden alabilirsiniz. Mikonafin krem fiyatı ise; 7, 32 TL dir.

Mikonafin Kremin Muadilleri

Mikonafin Kremin muadilleri ise, laminox, lamisil, mkoday, mikonafin kremlerdir.

- Advertisement -

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Latest News

Boncuk Ağda Nedir?

Son zamanlarda popülaritesi bir hayli artan boncuk ağda diğer ağdalara oranla daha az acı verir. Kıl köklerini tamamen vücuttan...

Arnavut Kremi (Aklık Kremi) Nedir, Ne İşe Yarar?

Arnavut kremi (aklık kremi) Osmanlı dönemi kadınlarının güzellik amaçlı kullandıkları bir kremdir. Cilt güzelliğine son derece önem veren balkan kadınları tarafından geliştirilip yaygınlaştırılmıştır. Kadınlar...

Mide Yanması Nedir, Nasıl Geçer?

Mide yanması çoğu kişide zaman zaman olsa da ortaya çıkan bir problemdir. Mide yanması, daha çok sağlıksız beslenen kimselerde meydana gelir örneğin; yağlı yiyecek...

Aynısefa Yağı

Aynısefa yağı, tırnak mantarını tedavi etmesi ile gündeme gelmiş bir bitkisel üründür. Aynısefa yağı, her ne kadar tırnak mantarı tedavisinde kullanılsa da cilt hastalıkları...

At Kestanesi Kremi

Günümüzde cilt sağlığı için alternatif tıp yöntemleri oldukça fazla çoğalmıştır. Son zamanlarda ise en çok rağbet gören At kestanesi kremi, cilt sağlığı için kadınların...
- Advertisement -

Benzer Konular

- Advertisement -