Lazer Epilasyon Yapılmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Must Read

Boncuk Ağda Nedir?

Son zamanlarda popülaritesi bir hayli artan boncuk ağda diğer ağdalara oranla daha az acı verir. Kıl köklerini tamamen vücuttan...

Arnavut Kremi (Aklık Kremi) Nedir, Ne İşe Yarar?

Arnavut kremi (aklık kremi) Osmanlı dönemi kadınlarının güzellik amaçlı kullandıkları bir kremdir. Cilt güzelliğine son derece önem veren balkan...

Mide Yanması Nedir, Nasıl Geçer?

Mide yanması çoğu kişide zaman zaman olsa da ortaya çıkan bir problemdir. Mide yanması, daha çok sağlıksız beslenen kimselerde...

Lazer Epilasyon Yapılmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Lazer epilasyon nedir? Lazer epilasyon vücudumuzda bulunan ve istemediğimiz tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en iyi yöntemlerinden biri. Tüyleri kalıcı olarak vücudumuzdan sildiği için de birçok insan tarafından tercih ediliyor. Şayet siz de tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz, yaptırmadan önce bilmeniz gereken şeyler var.

Lazer Epilasyon Yaptırmadan Önce Bunları Bilin

Peki lazer epilasyon ne zaman yaptırılmalı? Genel olarak bahar aylarında yani sonbahar ve ilkbahar aylarında uygulanan lazer epilasyon vücudumuzdaki tüylerden kalıcı olarak kurtardığı için birçok insanın ilk tercihleri arasında yer alıyor. Siz de lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz lazer epilasyondan önce bilmeniz gereken şeyler var.

  • Yaptırmadan Önce Yaptıracağınız Yeri Araştırın

Lazer epilasyonunuzu nerde yaptıracağınız çok önemlidir. Bu yüzden lazer epilasyona başlamadan önce mutlaka yaptıracağınız yeri araştırın. Öncesinde nasıl bir ortamda yapıldığına bakın, gidin, gezin. Bazı doktorlar ve dermatologlar epilasyon hizmetleri vermektedir ancak bunun yanında bağımsız olarak faaliyet gösteren epilasyon merkezleri de vardır.

Birçok epilasyon merkezi müşterilere ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyor. Siz de lazer yaptırmadan önce lazer merkezlerine giderek bu konudaki meraklarınızı giderebilir, aklınızdaki tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

  • Lazerin En İyi Sonuç Verdiği Cilt Tipleri

Lazer epilasyon ne yazık ki her cilt ve kıl tiplerinde aynı etkiyi yaratmıyor. Cilt tonu açık olup da koyu renkli tüylere sahip insanlar lazer epilasyondan daha kısa sürede ve daha iyi bir sonuç alabiliyor.

Çok ince ve açık renkli tüylere sahipseniz de lazer epilasyon ne yazık ki istediğiniz sonucu vermeyebilir. Açık renkli tüylerde lazer epilasyon her zaman iyi sonuç vermediğinden bu durumu mutlaka epilasyon merkeziyle konuşun.

  • Lazer Epilasyonu Vücudunuzun Hangi Bölgesine Yaptıracağınıza Önceden Karar Verin

Lazer epilasyonu vücudunuzun hangi bölgelerinde yaptıracağınız tamamen size kalmış. Lazer epilasyon vücudun her bölgesine uygulanabilse de göz ve kaş çevreleri için iğneli epilasyon önerilmektedir.

  • Fiyatı Sizi Vazgeçirmesin

Lazer diğer tüy temizleme işlemlerine göre daha maliyetli bir işlemdir. Başta pahalı gibi görünse de uzun vadede çözüm sunduğu için aslında lazer epilasyon daha akıllıca ve doğru tercihtir.

  • Fazla Seansa İhtiyaç Duyulabilir

Lazer epilasyondan kalıcı bir sonuç alabilmek için 6-9 seans arasında lazer epilasyon yapılması gerekir. Yani lazer epilasyon kaç seans yaptırılması sorusunun cevabı 6-9 seans arasındadır. Daha kısa süreli giderseniz kalıcı çözümler ne yazık ki bulamazsınız.

  • Antibiyotik Kullanımına Dikkat

Lazer epilasyon sırasında antibiyotik kullanmamaya özen göstermelisiniz. Lazeri kullanmadan önce antibiyotik kullanımından kaçınıldığı gibi randevunuzdan da en az iki hafta önce herhangi bir antibiyotik kullanmamaya özen göstermelisiniz. Antibiyotik cildinizde hassasiyet oluşturabilir ve lazer epilasyondan dolayı cildiniz zarar görebilir.

  • Lazer Epilasyon Öncesinde Ağda Yapmayın, Cımbız Kullanmayın

Tüylerinizin köklerinin görünmesi için kesinlikle lazer öncesinde ağda yapmayın. Tüyleriniz tam bir büyüme döngüsündeyken, özellikle de ilk lazer epilasyon öncesinde ağda yapmayın.

  • Randevunuzdan Önce Tıraş Olun

Bunu yapmak lazer epilasyonun etkili olabilmesi için çok önemli. Lazer epilasyon yapmadan önce kıllarınızı tıraş edin. Bu yöntem sayesinde lazer makinesi follikülleri daha iyi görür. Ayrıca cildinizde tahriş yaratmaması için de epilasyondan bir gün önce tıraş işlemini yapmalısınız.

  • Lazer Epilasyon Can Yakmaz

Lazer epilasyonun can yakmadığı muhakkak ancak tamamen hiçbir şey hissetmeyeceksiniz diye de bir şey yok. Ağrı eşiği de kişiden kişiye farklılık gösterir. Ancak lazer epilasyondan önce ağda yapılması can yanma oranınızı yükseltir.

  • Tüylerinizin Hemen Kaybolmasını Beklemeyin, Zaman Verin

Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra tüyleriniz 10 ile 14 gün arasında dökülmeye başlayacaktır. Hepsi tek seferde de düşmez. Bazı bölgelerdeki tüyler tamamen yok olurken bazı bölgelerdeki tüylerin yok olması daha uzun sürebilir.

Siz de lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz lazer epilasyon yaptırmadan önce bu koşulları bilin ve lazer epilasyon yaptırmaya ona göre karar verin. Lazer epilasyon ile ilgili merak ettiğiniz her şey kategorimizin diğer yazılarında!

- Advertisement -

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Latest News

Boncuk Ağda Nedir?

Son zamanlarda popülaritesi bir hayli artan boncuk ağda diğer ağdalara oranla daha az acı verir. Kıl köklerini tamamen vücuttan...

Arnavut Kremi (Aklık Kremi) Nedir, Ne İşe Yarar?

Arnavut kremi (aklık kremi) Osmanlı dönemi kadınlarının güzellik amaçlı kullandıkları bir kremdir. Cilt güzelliğine son derece önem veren balkan kadınları tarafından geliştirilip yaygınlaştırılmıştır. Kadınlar...

Mide Yanması Nedir, Nasıl Geçer?

Mide yanması çoğu kişide zaman zaman olsa da ortaya çıkan bir problemdir. Mide yanması, daha çok sağlıksız beslenen kimselerde meydana gelir örneğin; yağlı yiyecek...

Aynısefa Yağı

Aynısefa yağı, tırnak mantarını tedavi etmesi ile gündeme gelmiş bir bitkisel üründür. Aynısefa yağı, her ne kadar tırnak mantarı tedavisinde kullanılsa da cilt hastalıkları...

At Kestanesi Kremi

Günümüzde cilt sağlığı için alternatif tıp yöntemleri oldukça fazla çoğalmıştır. Son zamanlarda ise en çok rağbet gören At kestanesi kremi, cilt sağlığı için kadınların...
- Advertisement -

Benzer Konular

- Advertisement -