-Google Reklamı-

Hızlı Tırnak Uzatma

0
983
hızlı tırnak uzatma

El estetiği için tırnakların görünümü büyük önem teşkil eder. Bu nedenle, doğru tırnak bakımı el estetiği için en önemli noktalardan bir tanesidir. Bazı durumlarda tırnaklar kırılabilir ya da hasar görebilir buda el güzelliğini büyük oranda etkiler. Bununla beraber, bazı kimselerin tırnakları oldukça yavaş uzar bu durumda da ortaya hoş olmayan görüntüler çıkar.

Tırnakları hızlı uzayan kimseler bu tırnakları sağlıklı bir şekilde muhafaza edemeyebilir, önemli olan tırnakların sağlıklı uzarken bu tırnakları kırmadan kullanabilmektir. Tırnak uzatmak için farklı yöntemler mevcuttur bu yöntemleri uygulayarak kolay ve sağlıklı tırnak uzatabilirsiniz.

Tırnak uzatma yöntemlerini sizler için hazırladık bu yöntemleri uygulayarak rahatlıkla tırnaklarınız uzatabilirsiniz.

Sağlıklı Tırnak Uzatmak İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 • Ellerinizi kalın ve sert sabunlar yerine el bakımı için özel üretilmiş, yumuşak sabunlarla yıkamanız gerekir.
 • Havlunuz, sert ve çok kullanılmış olan havlular yerine daha yumuşak havlular kullanmaya özen gösterin.
 • Bulaşık gibi temizlik işlerinde mutlaka temizlik eldivenler kullanmanız gerekir.
 • Sürekli su içinde bulunan tırnaklar yumuşa ver kırılır, bu nedenle ellerinizi su içinde tutmamaya özen gösterin özellikle çok sıcak sudan ellerinizi uzak tutmanızda fayda vardır.
 • Kuru yemiş yerken kabuklarını kırmak için tırnaklarınızı kullanmamaya dikkat edin.
 • Kavanoz kapağı gibi ürünlerin kapaklarını tırnaklarınızı kullanarak açmayın.
 • Temizlik ürünleri ve kimyasal ürünlerden tırnaklarınızı uzak tutun.
 • Strese girdiğinizde tırnaklarınızı yemeyin.
 • Ucuz oje ve parlatıcılardan tırnaklarınızı uzak tutun.
 • Biotin takviyesi ile tırnaklarınızı güçlendirin.
 • Ellerinizi ve tırnaklarınızı nemlendirmeye özen gösterin.
 • Tırnaklarınıza cila işlemini çok fazla uygulamayın, bu tırnakların güçsüzleşmesine neden olacaktır.

Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

Hızlı tırnak uzatma yöntemleri ile tırnaklarınız hem sağlıklı hem de hızlı uzayabilir. Tırnak uzatan kürler ise;

Sirke; sirke tırnakların hızlı ve sağlıklı uzamasında en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Özellikle beyaz el yapımı sirke içinde tırnaklarınızı 10 – 15 dakika bekleterek tırnaklarınızı uzatabilirsiniz. Bunu TV izlerken de rahatlıkla yapabilirsiniz.

Zeytinyağı; zeytinyağı birçok cilt bakımında kullanılan en doğal yöntemler arasında yer alır, tırnaklarınızı bir miktar zeytinyağı ile ovun ve 20 dakika yıkamadan bekletin bu işlemi haftada 3 gün düzenli yaptığınızda tırnaklarınız sağlıklı ve hızlı uzayacaktır.

Hindistan cevizi yağı; Hindistan cevizi yağı ile tırnaklarınızı ovun ve gece yatmadan önce elinize pamuklu eldiven giyin sabah kalktığınızda tırnaklarınızın daha sağlıklı ve set bir yapıya kavuştuğunu göreceksiniz.

Soğan kabuğu suyu; bir soğanın dış kabuğunu kaynatıp tırnaklarınızı içinde bekletebildiğiniz kadar bekletin, tırnaklarınızın uzadığını ve daha şeffaf bir yapıya kavuştuğuna şahit olacaksınız.

Limon; limon cilt bakımı için en önemli bitkisel ürünlerin başında gelir, bir limonu kesip üzerine bir miktar şeker atarak tırnaklarınızı limonun içinde bekletin bu yöntem ile tırnaklarınız hızlıca uzayacaktır. Yine bu işlemi portakal ile de yapabilirsiniz.

limon ile tırnak uzatma

Papatya çayı; poşet papatya çayını bir bardakta demledikten sonra papatya torbasını avucunuzun içine alın ve tırnaklarınızı bekletin bu yöntem de oldukça etkili bir yöntemdir, ayrıca papatya tırnaklarınıza parlaklık ve canlılık ta katacaktır.

papatya ile tırnak uzatma

Biotin; biotin web sitelerinde online olarak satıldığı gibi aktarlarda da satılan bir üründür, biotini alıp bir fırça yardımı ile tırnaklarınıza uygulayın bu ürün tırnaklarınıza fayda sağlayacaktır.

Isırgan otu çayı; ısırgan otu saç bakımında olduğu kadar tırnak bakımında da rolü büyüktür. Isırgan otu çayı yaparak içine bir tatlı kaşığı bal ilave ederek ellerinizi bu suda bekletin düzenli yapıldığında etkisini göreceksiniz.

Keten tohumu; bir çorba kaşığı keteni bir miktar suda kaynatarak soğumaya alın ve soğuyan suda ellerinizi bekletin.

Tırnak Uzatan Oje İle Tırnaklarınızı Uzatın

Tırnak uzatan oje içerisinde E vitamini ve biotin barındırdığı için tırnaklarınızı sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzatacaktır. Tırnak uzatan oje ile birçok kişi tırnaklarını sağlıklı bir şekilde uzatabiliyor.

Yenen Tırnaklar Tekrar Nasıl Uzatılır?

Yenen tırnaklar nasıl uzar? Sorusu birçok kişi için en çok sorulan sorulardandır. Özellikle tırnak yeme alışkanlığınızdan kurtulmanız gerekir. Yenen tırnakları zeytinyağı ile her gün düzenli olarak ovulmalıdır. Yine yenen tırnakları, tırnak makası ile kesmek yerine törpüleme yapmanız daha doğru olacaktır.

Sirke İle Tırnak Uzatma Yöntemi

Sirke ile tırnak uzatma bilindik ve en çok kullanılan yöntemdir. Öncelikle sirkenin organik ve el yapımı olmasına özen göstermeniz gerekir. Ellerinizi düzenli olarak sirkenin içinde yaklaşık 30 dakika beklettikten sonra nemlendirici kreminizin içerisine bir miktar toz şeker katıp tırnaklarınıza masaj yapın böylece tırnaklarınız oldukça hızlı uzayacaktır.

Tırnak Uzatmada Yanlış Bilinen Bilgiler

Sürekli çalışan ve hareket eden ellerde kan akışı daha hızlı olduğu için tırnakların daha hızlı uzadığı bilgisi tamamen yanlış bir bilgidir.

Fazla protein tırnakları uzatır bilgisi de henüz bilimsel olarak kanıtlanmış bir bilgi değildir.

Tırnakların sarımsakla ovulması bilgisi halk arasında oldukça yaygındır. Fakat bunun hakkında yapılan deneyler bu bilginin tamamen yanlış olduğunu göstermiştir.

Eğer hızlı tırnak uzatmak istiyorsanız tırnaklarınızı çok kısa kesmeden doğru bir şekilde kesmeniz gerekir. Yine, tırnaklarınızı düzenli ve kaliteli beslenerek daha hızlı uzatabilirsiniz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz