Hametan Krem

Hametan Krem
Paylaş
 

Hametan Krem

Hametan krem  bayanların baş ucu kremi olması ile tanınır. Hametan krem, hametan pomad olarak ta satışı yapılır aralarında ki fark ise hametan pomadhametan kreme oranla daha yağlıdır. Fakat etkileri nerede ise aynı olduğu için ikisini de tercih edebilirsiniz. Kullanımı oldukça yaygın olan krem etkisini de çok çabuk göstermesi ile bilinir. Özellikle yanık lekeleri ve diğer cilt lekeleri için fazlaca kullanılır.  İçeriğinde insan cildine ve sağlığına zarar veren kimyasallar olmadığı için bebekler dâhil herkes rahatlıkla kullanabilir.

Hametan krem doktor gözetiminde ve doktor reçetesi ile satın alınmalıdır. Hametan krem 30 gr ve Hametan krem 50 gr olarak alüminyum tüplerde satılır, etken maddesi ise hamamelis virginiana kremin bileşenlerinden en etkilisini oluşturur. İçeriğinde bulunan hamamelis virginiana maddesi nerede ise tüm ciltlerin problemlerinin geçmesine yardımcı olur.  Hametan krem özü itibari ile sulu ve katı iltihap, kanamayı durdurucu etkilere sahiptir. Yaralı ve lekeli dokulara büzme özelliğine sahiptir ve doku yenileme gibi özelliklere de sahip olduğu için herhangi bir cilt problemine birebir yardımcı olur. Kanın pıhtılaşmasını sağlayarak kanı durdurma özelliğine sahiptir.

Hametan Krem Nasıl Kullanılır?

Hametan krem kullanacak olan kimseler öncelikle cilt doktorlarından tavsiye ve onay almaları gerekir. doktorun tavsiye ettiği dozda kullanmak ise diğer önemli detaylar arasında yer alır.

 • Krem uygulanacak olan bölge cilt bakım ürünleri ile iyice temizlenir.
 • Tavsiye edilen dozda krem bölgeye hassas harekeler ile masaj yapılarak uygulanır.
 • Krem cilde nüfuz edene kadar ovalama işlemine devam edilir.
 • Bölgede yara yoksa açık kalmasında sorun yoktur, fakat açık yara ve yanık gibi problemler varsa bölge temiz gazlı bez ile kapatılmalıdır.

Hametan Kremin Bebeklerde Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

Hametan krem bebeklerde pişiği gidermek ve önlemek için kullanılır, bebeğin altı temiz ve kuru olmasına ayrıca özen gösterilmeli ve akabinde nohut büyüklüğünde bir tabaka halinde bebeğe uygulanır. Doğduğu ilk andan itibaren kullanılmasında hiçbir sakınca yoktur.

Hametan Krem Nerelerde Kullanılır?

 • Pişik tedavisinde
 • Belirgin cilt lekelerinde
 • Açık yara ve sıyrıklarda
 • Sivilce ve akne tedavisinde
 • Cilt yenileme işlemlerinde
 • Hamilelik ve güneş lekelerini gidermede
 • Emziren annelerde oluşan meme ucu çatlaklarını gidermede
 • Kurumuş, çatlamış el ve ayak bakımları için

Cildi nemlendirmek için Hametan krem kullanılır.

Hametan Kremin Faydaları Nelerdir?

Hametan kremin etkileri, bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Özellikle içeriğinde hiçbir zararlı madde ve kimyasal içermediği için bebe bakımında ve yüz bakımında rahatlıkla kullanılabilir. Yine yara tedavisinde, akan kanı durdurma amaçlı gibi kullanımı rahat bir şekilde yapılabilir. Diz, dirsek ve topuk bölgelerinde oluşan sert deriyi yumuşatır ve acıyı en aza indirir. Emziren annelerde oluşan çatlaklar için kullanımı yapılırken yine göğüs ucu yumuşatmak içinde kullanımı yapılır ve bebeğe bir zararı dokunmaz.

Hametan Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Hametan Krem Yan Etkileri

Hametan krem yan etkileri olamayan kremlerden bir tanesidir. Özellikle bebeklerde kullanımı itibari ile çok yan etkisi olmaz. Fakat bazı kişilerde kızarıklık, deride dökülme, gırtlakta şişlik görülebilir. bu gibi etkiler görüldüğünde kremin kullanımı bırakılmalıdır. Bu yan etkilerin görülme sebebi ise kereme karşı alerjik reaksiyon göstermenizdir.

Hametan Krem Nerden Alınır?

Hametan krem eczanelerden reçete ile alınabileceği gibi ilgili web sitesinden de alabilirsiniz.

Hametan Kremin Fiyatı

Hametan yanık kremi fiyatı reçete ile satışa sunulan fiyatı 6. 96 TL.

Hametan Krem İle Cilt Bakımı

Hametan krem ile cildinize çok etkili bir bakım yapabilirsiniz, krem sadece açık yaralar üzerinde ya da cilt lekelerinden kurtulmak için değil aynı zamanda da kusursuz bir cilt bakımı yapmak içinde ideal yöntemlerden bir tanesidir. Ayrıca hamile bayanların karın bölgesinde çatlak oluşmasının da önüne geçerek kusursuz bir görünüme kavuşmalarını da sağlar.

Cilt bakım tarifi;

 • Bir çay kaşığı madecassol krem
 • Bir çay kaşığı bepanthol
 • Bir çay kaşığı hametan krem

Tüm malzemeler bir kâsede karıştırılır, tüm karışım yüz bölgesine dudak ve göz çevresi hariç sürülür. Karışım sürülmeden önce cilt temiz ve kuru olmalıdır. Gece yatmadan önce işlem uygulanırsa etkisi bir kat daha fazla olacaktır. Haftada iki kez bu işlem uygulandığı takdirde, pürüzsüz ve lekesiz cilde sahip olabilirsiniz.

Hametan Krem Kullanıcı Yorumları

Hametan Krem Kullananlar:

Hametan krem kullananlar ilaçtan memnun olurlar ve tavsiye ederler. Şikayet edenler oldukça azdır ve cilde oldukça yararlıdır. Hametan kremin yan etkileri yoktur.

Bu yazı 814 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak