Gri Ombre Saç Modelleri

Paylaş
 

Kadınların doğal görünümüne yapay bir detay katmadan ana saç renginden birkaç ton daha açık balyaj şeklinde uçlardan boyanmasıdır. Kadınların saç ve yüz ifadesi natürel bir biçimde değiştirerek, farklı hava katan bu saç stili sıkça tercih edilen bir saç uygulamasıdır. Gri ombre son zamanların trend saç modellerinden biridir. Canlılığıyla ve ışıltısıyla göze çarpan saçları odak noktası haline getiren alımlı bir saç modelidir. Uygulanırken dikkat edilmesi gereken nokta umberinin tene olan uyumudur.

Gri ombre uygulamasını yapmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar;

Gri Ombre Modelleri

 • Uygulama yapmadan önce saçların bu işleme uygunluğu uzman tarafından belirlenir. Uygunluğun uzman eller tarafından belirlenmesi uygulama sonrası çıkacak olumsuz sonuçların önüne geçmektedir.
 • Gri ombre işlemine başlamadan saç renginin önce yavaştan sarı tonlarına açılması gerekmektedir. Daha sonra platin sarısına boyanması gerekir.
 • Açık renk tercih edilirse gri renk boyayla kombinlenmesi gerekir.
 • Saç modelinin başarısını direk etkileyen etmenlerden biri uygulayıcının uzman olmasıdır. Uzman uygulayıcı ten ve saç uyumunu yakalamakta güçlük çekmez.
 • Daha önce saç tercihlerinde platin rengini kullanan bayanların gri ombre modellerine geçişte diğerlerine göre daha başarılı olacağı söylenebilir. Bunun nedeni platinin ara bir renk olması ve göz aşinalığını gri renkler gibi ten üzerinde yansıtması olarak gösterilebilir.
 • Bob saç rengi ve gri ombre birbiriyle uyumlu olabilecek yüze farklı görüntü verebilecek bir stildir. Bu stili tercih eden bayanların yüz hatları daha belirgin ortaya çıkacaktır, görüntülerinde özgür mizaç yaratabileceklerdir.
 • Yarım topuz ile gri ombre çok farklı şık yaratabilecek saç stillerinden biridir. Bu saç stili hem şık görülmesi gereken davetlerde hem günlük kullanımlarda tercih edilebilecek bir üründür.
 • Dalgalı saç ve Gri Ombre modelinde saçlar denizin havasını yüze yansıtır. Dalgalı saçlar modern kadının özgür ruhu felsefesini yansıtan bir saç stilidir. Ayrıca dalgalı saç ombre modelinde saç geçişleri net gözlemlenebilir ve gri ton ortaya çıkarılabilir.
 • Düz saç üzerinde gri ombre modelinde düz saçların klasik havasının ombre uygulamasıyla modern klasiğe dönüştüğü söylenebilir. Sade şıklığını yansıtmak isteyen bayanların tercih edebileceği bir saç modelidir.
 • Örgü model ombre saç modeli ombrenin şık detay olduğu saç modellerinden biridir. Örgüyü seven bayanların ombre ile taçlandırdığı bu modelde örgülerin kenarları gri renk ombre ile daha görünür hale gelir.
 • Atkuyruğu ombre saç stili ile saçların ve yüzün oldukça kadınsı görünmesi mümkündür. Bu saç stilinde karizmatik bir sertlik söz konusudur.
 • Örgü ve metalik saç gri ombre tercihi saçlara derinlik katmak isteyen, saçların farklı boyutlarda şık göstermek isteyenler için doğru bir tercih olabilir. Zira metal renk üç boyutlu renk görünümü yansıtabilen bir renktir.
 • Fransız örgülü gri renk seçimi de alımlı gri renk ombre modellerinden biridir. Fransız örgüsünde saçlar düzensizliğin içinde şıklık temasını yansıtmak isteyen bayanların tercih edebileceği bir tarzdır.
 • Duman rengi ombre de gri ton ombereler arasında tercih edilebilecek ombre modellerinden birisidir. Duman renginin havada süzülüşünü saçlarda yansıtan bu renk dağınık saçlarda oldukça hoş görüntü sağlayabiliyor.
 • Saçı tek düzeylikten çıkarıp, çok yönlü görüntü vermek isteyen gri renk seven bayanların tercih edebileceği ombre modellerinden biri de açık leylak ve gümüş gri saç. Gümüş grisini tek düzeylikten çıkarmanın farklı derinlikler katmanın yolu leylak tonuyla birlikte kullanılmaktan geçer.
 • Buz rengi gri ombre buz soğukluğunu görünüme yansıtmaktan çok yaz sıcağında su ferahlığını vermek isteyenlerin tercihi olabilir. Buz rengi farklı tonlarıyla gri ombre severlerin tercih edebilecekleri farklı seçenek modellerden biridir.
 • Okyanus gizemini ve romantikliğini saçlarına yansıtmak isteyen bayanların hiç düşünmeden uygulanması gereken gri ombre modeli mavi gri ombredir. Bu saç modeli saçlarda okyanus sonsuzluğunu görüntüye yansıtır.

Gri Ombre ve Makyaj Stilleri

Gri ombre saç modeliyletercih edilmesi gereken makyaj canlı bir makyajdır. Makyaj tercihinin sönük renklerden tercih edilmesi görüntüyü boğuk gösterecektir. Ayrıca gri renk ombre tercih edeceklerin makyajda dikkat etmeleri gereken diğer hususlar;

 • Canlı özellikle kırmızı renk makyaj gri rengin biraz daha ortaya çıkmasına neden olacak doğru bir tercihtir.
 • Gri renklerde dikkat edilmesi gereken başka bir ayrıntı kaş yapısıdır. Gri renkler yüz hatları üzerinde en çok kaşları odak noktası yapmaktadır. Gri renk ombre tercih eden bayanların yüzde kalın stil kaş tercih etmeleri doğru bir tercihtir.
 • Elmacık kemiklerin görünür kılınması gri renk ombre tercih eden bayanlarda uyumlu bir görüntü yakalamaya yardımcı olacaktır. Bunun için elmacık kemiklerinin çevresine hafif tonlu allıkların uygulanması yeterli olacaktır.

Gri Ombre Uygulamasının Püf Noktaları

Gri saç modelleri uygulanırken görüntü ve ten uyumu yakalanmak isteniyorsa uygulamanın saç diplerinden başlamamasına özen gösterilmelidir.  Saç diplerinden ombre uygulanan saçların ten uyumunu çok fazla yakalamadıkları bilinmelidir. Gri renk ombre rengi tercih edilirken dikkat edilmesi gereken hususlar ise;

 • Esmer tenli bayanların tercih etmeleri gereken gri ton, siyah ve pastel tonlardır.
 • Sarı tonlu gri ombrenin ten uyumu açısından ve görüntüde şıklık yakalanması için buğday tenli bayanlarda tercih edilmesi daha uygundur.

Gri Ombreli Saçların Bakımı

Gri Ombreli saçlar renklerinde canlılığı kaybetmemesi gereken saçlardır çünkü yapı olarak pastel olan bu renkler yanlış bakım halinde renklerini kaybederek solarlar. Ayrıca gri tonlu saçların ihtiyaç duyduğu E vitamini karşılamakta yarar vardır.

 • Gri tonlu saçların renklerinin korumasının ve ışıl ışıl parlamasının en iyi yollarından biri argan yağı ve zeytinyağı gibi yağlarla haftada iki kere bakım uygulaması yapılmasıdır.
 • Ayrıca saçlara 15 günde bir doğru bir bakım maskesi uygulamakta fayda vardır.
 • Gri ombreli renk tercihi yapan bayanların saçlarını sıcak su ile yıkamaktan kaçınılmalıdır.

Gri Ombre Fiyatları

Gri ombre fiyatları kuaförden kuaföre değişiklik gösterebilir.

Bu yazı 894 kere okundu.
 • Site Yorum

2 adet yorum var.

 1. Feride dedi ki:

  Buna olan merakım saçlarımı mahvetmeme sebep oldu saçlarımın uçları yandı normalde sürekli kuaförde boyatıyordum ama ilk defa arkadaşıma uyup evde boyamayı denedim ve yanmış saçlarımla kalakaldım uçlardan kopanlar oldu ama saçım çok uzun ve 5 parmakdan fazla yanık yer var 2 parmak kadarı mecbur kestirdim kalan yanık kısım için de liquid keratin yanan saç bakım seti var onu kullanıyorum baya düzeldi ama hala hafif sertlik var gerçi daha aldığım ürünler bitmedi çok yanık olduğu için sete ek olarak liquid keratin sprey almıştım hepsi bitene kadar saçlarım tamamen düzelir gibi.

  • Erdal Gülcan dedi ki:

   Öncelikle başınıza gelenlere üzüldük, geçmiş olsun. Tedavi yönteminiz isabetli. Olumlu sonuç alacağınızdan eminiz.

Bir yorum bırak

Bunlar da ilginizi çekebilir