Göğüs Büyütme Nasıl Yapılır?

Göğüs büyütme
Paylaş
 

Göğüs vücut anatomisinde fit vücut görüntüsü üzerinde rol oynayan vücut parçalarımızdan biridir. Kimi bayanlar göğüslerinin küçük olmasını vücut üzerinde kusur olarak görebilmektedirler, böyle durumlarda göğüs büyütme ihtiyacına girerler. Göğüs büyütme işlemi doğal yollardan olabileceği gibi, estetik ameliyat ile mümkündür. Standart göğüs büyüklüğü,  kişisel birkavramdır. Göğüs büyüklüğünü bazen aşırı seven kadınlar olduğu gibi, genel olarak göğüs büyüklüğü kişisel vücut oranlarıyla uyumlu olmalıdır.

Göğüs Büyütme Nasıl Yapılır?

Göğüs Büyütme Yöntemleri

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Yöntemleri

Göğüs büyütme yöntemleri genelde doğal olarak yapılabilen işlemlerdir. Doğal yollarla göğüs büyütmenin ilk adımı iyi bir beslenmedir, iyi bir beslenme yan etkisi olmayan bir ilaç gibidir, göğüs büyütürken besinlerin büyüme konusunda çok fazla etkisi vardır. Doğal yollarla göğüs büyütmek isteyen bayanların kaçınması gereken konulardan biri antidepresan haplarla göğüs büyütmeye çalışmasıdır, bu yolla yapılan göğüs büyütme hormonsal dengeleri bozar bu nedenle doktor önermedikçe bu ilaçlar göğüs büyütme amaçlı kullanılmamalıdır. Doğal yollarla göğüs büyütmek isteyen kadınlara özel besinlerden bahsedeceğim, bu besinleri kullanarak göğsünüzü bir, iki beden daha büyütebilirsiniz. Bitkisel Göğüs Büyütme Yöntemleri ;

Maydanoz: Maydanoz bilimsel olarak göğüs büyütmek isteyen bayanlarda olumlu yaratan bir bitkidir, maydanoz içeriğindeki zengin mineraller ile sağlıklı göğüs büyümesine önemli katkılar yapar.

Kara üzüm çekirdeği: Doğal yollarla göğüs büyütmede mucizevî denilen etkiyi yaratan gıdalardan biridir.

Hurma: Orta doğuda kadınların göğüs büyütme meyvesi olarak bilinen bu meyve son dönemlerde Avrupa da bu anlamda kullanılmaya başlamıştır

Rezene: Daha çok sakinleştirici yatıştırıcı etkisiyle tanınan rezene, göğüs büyütme beslenmesinde önemli rol oynayabilecek ürünlerden biridir.

Göğüs masajları: Beslenmeden sonra uygulanacak göğüs büyütme egzersizlerinden biridir. Masaj vücuttaki kan akışını hızlandırması nedeniyle, göğüs büyümesinde olumlu katkılar yapar, göğüs bölgesine uygulanacak olan masaj, sabah uyanınca ve akşam yatmadan önce olmak üzere günde iki kere yapılması gerekir. Masaj yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar ise, masaj avuç içi ile ifa edilmesi gerekir, masajın dozajı ne sert ne yumuşak olmalıdır.

Acı veren ya da hiç hissedilmeyen bir masaj tekniğinden uzak durulmalı, masaj süresi 15 dakikayı geçmemeli. Masaj yapılırken, herhangi bir madde kullanılmamalı ancak onbeş günde bir göğüs masajına bal eklenmesi olumlu katkılar yapabilir. Baldan ayrı çörek otu, zeytinyağı, keten tohumu yağı ile de çok abartmamak kaydı ile masaj yapmak mümkündür.

Göğüs büyütmenin bir diğer adımı egzersizdir: Egzersizler vücudun sağlığından fit görünüme kadar her anlamda gerekli olan hareketlerdir. Göğüs büyütme de egzersiz ve spor önemli rol oynayan büyüme hormonun salgılanmasına yol açan, ayrıca oluşan göğüste büyümenin sağlıklı olarak gerçekleşmesini sağlayan faktördür. Omuz ve göğüs egzersizleri genel olarak yapılması gereken egzersizlerdir. Ancak özel olarak direk büyümeye etkili egzersiz, günde 15 dakika süreyle kol ve omuzlarla yapılacak olan çember hareketidir. Bu hareket göğüs büyümesinde özel yeri olan bir egzersizdir. Ayrıca bu egzersizlere ek olarak yüzme sporu göğüs büyütmede etkili olan bir spordur.

Göğüs büyütme yöntemlerinden ameliyat ise estetik operasyon gerektiren, alanında uzman hekimler tarafından icra edilen estetik operasyonlardır.

Günümüzde tıp tekniğinin gelişmesiyle göğüs estetiğinde bayanlar tarafında sıkça yapılan estetik operasyonlar arasındadır.

Göğüs büyütme operasyonlarının başarısında, ameliyat öncesi planlama çok önemli bir yer tutar.

Meme dokusunun yapısı, meme büyüklüğü, vücut ile orantılı ölçülerin saptanması eksiklikler ve beklentiler bu operasyondan öncesi belirlenmesi gereken fizibilite durumlarıdır. Hastanın istekleri önemli yer tutsa da standart ölçülerin dışına çıkılmaması gereken ameliyatlardır. Göğüs büyütme ameliyatları bazen hastanın istekleri tıbben olumsuz sonuç doğurabileceğinden genellikle nesnel ölçütler dikkate alınmalıdır. Ülkemiz bu tür estetik ameliyatlarda önemli yere sahiptir, dünyanın her yerinden bayanlar bu ameliyatlar için ülkemiz plastik cerrahlarını seçmektedir, bu ameliyatlardaki ana amaç hastanın özgüvenini sağlayacak sonuçlar elde etmektir.

  • Göğüs büyütme ameliyatlarının başarısında rol oynayabilen bazı etmenler, hastanın hormonsal özellikleri, yaşı, bunlara bağlı olarak göğüs dokusu ve geçirdiği hastalıklar.
  • Göğüs büyütme operasyonlarında kullanılan maddeye silikon denir, ne oranda silikonlar ne ölçüde göğüs büyütmenin gerçekleştirileceğini, plastik cerrah ameliyat öncesi süreçte belirler.
  • Göğüs büyütme ameliyatlarında kullanılan silikon protez, dış kısmı sert bir silikonla kaplı maddedir, dokunulduğu zaman içi su dolu bir torba hissi verir. Bu protezlerin içeriğinde jel ya da su bulunur.
  • Günümüz ameliyatlarında sızdırma tehlikesine karşı içi jel olan protezler kullanılmaktadır. Ayrıca günümüzde protezle göğüs büyütme kadar kullanılan yeni yöntem göğüslere enjektörle salınan özel dokulardır ile büyütmedir. Yeni ameliyat yaklaşımlarında göğüslerin büyüklüğünden çok şekillerine yönelik estetik operasyonlar daha sık yapılmaktadır.

Göğüs Büyütmede Yan Etkiler Ve Riskler

Göğüs Büyütmenin Zararları ve Göğüs Büyütmenin Yan Etkileri

  • Göğüs büyütme ameliyatlarında karşılaşılabilecek yan etkilerden biri zamanla protezin su kaçırmasıdır, ancak son dönemde geliştirilen jel silikon bu tehlikeyi yok etmiştir.
  • Kullanılan protezler yeni nesil protezler değilse, zamanla şekil dezenformasyonuna uğrama riski vardır.
  • Eski inançlara göre kullanılan protezlerin kanser yapma riski olduğu efsanesi, yeni araştırmalar ışığında çürütülmüştür.
  • Ameliyattan sonra göğüslerde kanama önemli bir risk faktörüdür. Böylesi bir kanamada ikinci ameliyat söz konusudur.

Estetik Göğüs Büyütme Operasyonları Nerede Yapılır?

Bu tür ameliyatlar cerrahi olup, uzman plastik cerrahlar tarafından hastanelerde yapılması gerekir.

Göğüs Büyütme Fiyatları

Göğüs Büyütme Fiyatları

Estetik göğüs büyütme operasyonlarının fiyatı 5000 TL ile 15000 TL arasında değişebilmektedir.

Bu yazı 449 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak