-Google Reklamı-
Ana Sayfa Kremler Fucidin Krem

Fucidin Krem

0
1145
fucidin krem

Sivilce hemen herkesin başına gelen ortak cilt problemlerinden sadece bir tanesidir. Ergenlikte başlayarak ileriki yıllara kadar devam eder. Ergenlik sivilceleri 12 yaşında başlayıp 16 yaşında bitmesi beklenir. Bazı kişilerde 16 yaşında biten sivilce sorunu son bulmayabilir.

Bunun başlıca nedenleri ise; stres, kadınlarda adet dönemi, iç organlardan gelen bazı hastalıklar, cilt yağlanması, tüketilen gıdalar, yüzde ve ciltte kozmetik ürünlerinin çok kullanılması gibi sebeplerdir. Eğer vücudunuzda ve diğer bölgelerinizde sivilce sorunları varsa mutlaka doktor kontrollerine girmeniz gerekir.

Bu yazımda sizlere, fucidin kremin etkilerinden bahsedeceğim özellikle sivilce sorunu olan kimseler yazıyı dikkatli okudukları takdirde, Fucidin kremi doğru kullanarak sivilcelerinden kurtulabilirler.

Fucidin Krem Nedir?

Fucidin krem başta sivilce ve akne gibi problemler için kullanılan etkili bir kremdir. Krem sivilceleri yok etmek üzere üretilse de cildinizde oluşabilecek bazı iltihaplı sorunlar içinde uygundur. Krem kullanıldığı alanda bakteri oluşumunun önüne geçer ve cilt üzerinde bakteri sorunlarına son verir. Kremi uygulama süresi 21 gündür bu süre içinde düzenli olarak kullanılması önerilir.

Fucidin kremin en iyi yanı ise kullanmaya başladığınız ilk gün etkisini göstermeye başlamasıdır. İlaçtan bir fayda göremezseniz bile kullanmayı bırakmadan devam etmeniz gerekir. Krem uygulamasına kesinlikle ara vermemeniz gerekir aksi halde ciltte oluşan bakteriler kreme karşı bağışıklık kazanır ve tekrar başladığınızda herhangi bir etkisi olmaz. Kremi kullanacak olan kimseler doktorun önerdiği ölçülerde ve sürede almaya devam etmelidir.

Fucidin Krem Ne İşe Yarar?

Sivilce kremleri, içeriğinde fusidik asit bulundurur. Fusidik asit ve krem içerisinde bulunan diğer karışımlar cilt üzerindeki kızarıklık ve sivilcelere etki eder. Ciltte oluşan bakterileri öldür ve iltihaplı bölgeyi kurutur, sivilce kullanımının yanında, çıban gibi iltihaplı sorunlara da iyi geldiği bilinir.

Tüm bunların yanında, atopik egzama hastalığının tedavisinde de kullanımı yapılır ve güneş ışınlarının verdiği zararı yok etmek için de kullanılır.

Fucidin Krem Nasıl Kullanılır?

  • Fucidin krem kullanımı, yapmadan önce sorunlu bölgeyi yumuşak sabun ile iyice temizlemeniz gerekir.
  • Temizlenen sorunlu bölgenin yumuşak hareketlerle kurutulması gerekir. Kuru olan bölgeye uygulanmalıdır.
  • Doktorun tavsiye ettiği ölçüde sorunlu bölgeye masaj yaparak uygulamanız gerekir. Diğer bölgelere taşırmamanız gerekir.
  • Günde 1 ya da sivilce yoğunluğuna göre 2 kere uygulanabilir.

Fucidin Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Fucidin kremin yan etkileri, bazı hassas ciltlerde daha fazla görülebilir bu nedenle, kullanmadan önce mutlaka doktorunuzdan tavsiye almanız gerekir en çok görülen yan etkileri ise;

  • Ciltte tahriş,
  • Kızarıklık,
  • Karın bölgesinde ağrılar,
  • Boğazda acıma ve şişlik,
  • Nefes alamama,
  • Mide bulantısı.

Fucidin Krem Kullananlar

Ergenlikten kalma sivilcelerin hiç geçmiyordu cilt doktorum Fucidin Kremi reçete etti ve etkini hemen gördüm.

Kızımda sivilce ve akne sorunu vardı Fucidin krem sayesinde artık sivilceleri gitti.

21 gün boyunca kullandım ve artık sırt bölgemde oluşan sivilcelerden tamamen arındır.

Göğüs bölgemde çok fazla iltihaplı sivilceler vardı, kremi kullandım 4. Gün etkisini görmeye başladım.

Özellikle saç diplerim çok sivilceliydi, saçlarımı tararken canım acıyordu gece yatmadan önce kullandım ve sivilceler kurudu.

Bütün bitkisel ürünleri cildimde denedim ama sivilcelerimde kurtulamadım, Fucidin krem sayesinde hiç sivilcem kalmadı.

Sakalarımın arasında çok fazla iltihaplı sivilceler vardı, eczaneci bir arkadaşım Fucidin kremi önerdi artık tıraş olurken zorlanmıyorum.

Fucidin Krem Hakkında Tüm Sorular

Fucidin Kremi kullandım ama ara vermem gerekiyor, ara verebilir miyim?

Kremi kullanmaya ara vermezseniz, iyi olur çünkü kremin bakteri öldürücü özelliği vardır eğer ara verirseniz, cildinizdeki bakteriler kreme karşı bağışıklık kazanabilir.

Fucidin Kremi göğüs bölgemde çıkan sivilceler için kullanabilir miyim?

Evet göğüs bölgenizde kullanabilirsiniz ama göğüs uçlarınızda kullanmamaya özen gösterin.

Fucidin Krem hangi alanlarda kullanılmaz?

Fucidin Krem, göz çevresi ağız ve dudak bölgesinde yine vajina içi bölgelerde kullanmamaya özen gösterin.

Fucidin Kremi saç diplerimde çıkan sivilcelerde kullanmamda bir sakınca var mı acaba?

Hayır, kıl köklerinde ve saç diplerinde oluşan sivilce ve iltihaplı sivilceler için kullanıma son derece uygun ve etkilidir.

Fucidin Kremi 12 yaşındaki oğlumda kullanabilir miyim?

Kullanabilirsiniz ama kullanmadan önce krem içindeki etken maddelere oğlunuzun alerjisi olup olmadığını mutlaka test ettirin ve doktor tavsiyesi alın.

Sekiz yaşındaki kızımın küpe deliklerinde iltihaplar meydana geldi bu kremi kullanabilir miyim?

Kullanabilirsiniz evet, ama sorunlu bölge harici kızınızın yüzüne ya da başka bir yerine kremi değirmemeye çalışın, kremin içeriğinde kortizon olduğu için derde hasar bırakabilir.

Fucidin Kremi özel bölgemde epilasyon sonrası çıkan sivilceler için kullanabilir miyim?

Özel bölgenizde kullanmadan önce mutlaka doktor onayı almanız gerekir, eğer doktorunuz kullanın derse, genital bölge içine kaçırmamaya son derece özen gösterin.

Ellerimde egzama var Fucidin Kremi kullansam fayda görür müyüm?

Eğer ellerinizde ya da başka bölgenizde atopik egzama varsa kullanabilirsiniz.

Fucidin Kremi burun ve kulak içinde çıkan sivilcelerimde kullanabilir miyim?

Kesinlikle hayır, bu alanlar hassas bölgelerdir ve kullanıma hiç uygun değildir.

Kuyruk sokumunda sürekli kıl dönmeleri meydana geliyor kıl dönmesi için kullanabilir miyim?

Evet, kıl dönmesi için en etkili merhemlerden bir tanesidir. Kullanmadan önce sorunlu bölgeyi iyice temizleyip kurutup kullanmaya özen gösterirseniz etkisini daha çabuk görebilirsiniz.

Fucidin Kremi Çıban için kullanabilir miyim?

Çıban için kullanılabilir, yatmadan önce çıban üzerine nohut büyüklüğünde Fucidin Kremi sürmeniz yeterli olacaktır, çıban geçene kadar sürmeye devam edin.

Fucidin Kremin fiyatı nedir?

Fucidin Kremin 2018 satış fiyatı, reçeteli satışı 14, 012 TL dir.

Fucidin Kremi Nereden Temin Edebilirim?

Fucidin Kremin temin noktası eczanelerdir. Alırken son kullanma tarihine dikkat etmenizde ve kullanım talimatlarını okumanızda fayda vardır.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz