Fito Krem Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Must Read

Boncuk Ağda Nedir?

Son zamanlarda popülaritesi bir hayli artan boncuk ağda diğer ağdalara oranla daha az acı verir. Kıl köklerini tamamen vücuttan...

Arnavut Kremi (Aklık Kremi) Nedir, Ne İşe Yarar?

Arnavut kremi (aklık kremi) Osmanlı dönemi kadınlarının güzellik amaçlı kullandıkları bir kremdir. Cilt güzelliğine son derece önem veren balkan...

Mide Yanması Nedir, Nasıl Geçer?

Mide yanması çoğu kişide zaman zaman olsa da ortaya çıkan bir problemdir. Mide yanması, daha çok sağlıksız beslenen kimselerde...

Fito krem, cilt yenilemesini sağlayan bir kremdir. 40 gramlık tüplerde satılan fito krem cildin daha sade olmasına yardımcı olur. fito kremin içeriğinde ise; triticum vulgare, sulu ekstresi, etil alkol bulunur ve etken maddelerini oluşturur. fito krem antiseptik özelliği ile ciltte mikropların barınmasına izin vermez, bu sayede ciltte mikroplar barınamaz ve kendine yer bulamaz. Krem cildi onarırken dışarıdan gelebilecek birçok etmene karşı da cildin korunmasını sağlar.

Fito Krem Ne İşe Yarar?

Fito krem genelde zor iyileşen bölgelerin hasar tedavisinde kullanımı yapılsa da aslında cilt üzerinde birçok sorun için kullanımı yapılabilecek kremlerden bir tanesidir. Krem doktor tarafından reçete ile tavsiye edilir. Bu yazımızın içeriğinde fito krem ne işe yarar ve fito kremin kullanım alanları gibi birçok detaya yer vereceğiz. Sizde cilt sorunlarınız için fito kremi kullanabilir ve etkisini kısa sürede görebilirsiniz.

Fito Krem Nelerde Kullanılır?

 • Fito krem düzenli olarak kullanılmasının sonucunda sivilce ve sivilce izlerinin tamamen geçmesine sağlayacaktır. Sivilceli olan bölgeye fito kremi günde bir defa uygulamak yeterli olacaktır.
 • Suçiçeği izlerini yok etmek için fito krem kullanımı yapabilirsiniz, suçiçeği izleri kalıcı olarak görünse de fito krem kullana kimselerde izlerin azaldığı ve zamanla yok olduğu görülmüştür.
 • Fito krem günlük ev ve iş kazalarında hafif yaralarda ve yine derin kesik çizik gibi yaralarda kullanımı yapılana etkili bir krem olma özelliğini de taşır.
 • Ameliyat izlerinin giderilmesi ve herhangi bir kesik sonucu oluşan izlerin giderilmesinde kullanılan etkili bir kremdir.
 • Cildin hasar görmüş kısmında fito krem kullanılabilir. Bu hasarlar ise güneş yanığı, su yanığı ve ateş yanığı olabilir.
 • Fito krem sadece yara ve izleri tedavi etmede değil aynı zamanda da yanık, kesik ve ezilme olan bölgede acıyı dindirmek için günde bir defa bir tabaka halinde uygulanır.
 • Ameliyat sonunda dikişlerin mikrop kapmaması ve hızlı bir şekilde iyileşme sürecine girmesi için kullanımı yapılan kremdir.
 • Fito krem sadece deri yüzeyinde değil, dudak kuruluklarının giderilmesinde ve dudaklarda oluşan çatlakların onarılmasında da kullanılan bir kremdir. Dudak için kullanımı yapılacaksa az miktarda ve ince bir tabaka halinde dudağa sürülmelidir. Yine dudağın dış kısmında oluşan uçuk tedavilerinde fito krem uygulaması yapılabilir.
 • Egzama gibi rahatsızlıklar için kullanılan fito krem, egzama problemi için kullanılıyorsa mutlaka doktor gözetiminde kullanılmalı ve doktor reçetesi ile alınmalıdır. Her ciltte oluşan egzama farklılık gösterdiği için her hangi bir sorunla karşılaşma ihtimali göz ardı edilmemelidir.
 • Güneş lekeleri, hamilelik lekeleri, diğer cilt sorunları ve sicilce gibi lekeleri yok etmek ve onarmak için kullanımı yapılır. Bu alanda oldukça etkili bir kremdir.
 • Fito krem açık yaralarda da kullanıma uygundur, çocuklarda kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekir.
 • Fito krem sadece yara ve yara izleri için değil, cildi nemlendirmek ve yumuşatmak içinde kullanılır, özellikle normal nemlendiricilerin yetemediği çok kuru ellerin ve ayakların yumuşamasını sağlar ve cildi güzelleştirir.
 • Fito krem sayesinde iltihaplı bölge tamamen kurur, özellikle iltihaplı sivilce ve çıban gibi yaralar üzerinde kullandığınızda hemen etki edeceğini de göreceksiniz.
 • Pişik tedavisi için de fito krem kullanıma uygundur, özellikle bebeklerin narin ciltleri için fito kremi tavsiye edilir.
 • Göğüs ucu çatlak tedavilerinde kullanılan fito krem özellikle yeni anne olmuş ve yeni emziren annelerin bu sürece uyum sağlaması ve daha az acı çekmesi için etkili bir kremdir ve bebeğe de bir zararı dokunmayacaktır.
 • Tüm yara ve iltihaplı bölge sorunları için bire bir olan fito krem, ödem toplamış ve morluk oluşmuş bölge için de kullanılabilir ve etkisi oldukça fazladır.
 • Bayanlar ağda, epilasyon ve lazer tedavisi sorası ağrı, acı ve yanma hissini ortadan kaldırmak içinde kullanabilir.
 • Fito krem çok hızlı kilo alıp veren kimselerin vücudunda oluşan çatlakları tedavi etmede ve hamilelik çatlaklarını yok etmede kullanılan bir kremdir.
 • Soğuktan olaşan kuru ciltleri nemlendirmeye ve yumuşatmaya sağlayan bir kremdir.
 • Özellikle 30 yaşından sonra cilt kendini bırakır ve yenilemesi durur, bu nedenle ciltte yaşanan pul pul dökülme, cilt kızarıklıkları, yaşlılık lekeleri, zamanla oluşmuş güneş yanıkları gibi alanlarda fito krem kullanımı yapabilirsiniz.

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Birçok faydası ve özelliği olan fito krem nerde ise vücudun tüm bölgesinde rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle kremle ilgili merak elden soru, fito krem yüze sürülür mü? Sorusudur. Fito krem yüz ve diğer tüm bölgeler için uygundur fakat yüz bölgesine sürmeden önce göze temas etmemesine dikkat etmeniz gerekir. Fito krem uygulamadan önce sorunlu bölgenin temizlenmiş olması gerekir.

Yara Üzerinde Nasıl Kullanılır?

Yaranız eğer açık yaraysa, ilk etapta kan ve toz gibi etmenler saf su ile yaradan arındırılır, akabinde bir tabaka halinde yaraya uygulanır.

Sivilceler Ve İltihaplar İçin Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Sivilce yüzde ise yüz bölgesi günlük temizliği yapılır ve ince bir tabaka halinde günde iki defa sürülür. Sivilce tedavisi için madecassol krem ve fito krem kullanabilir ve etkisini hızla görebilirsiniz, bu ikisini kullanım şekli ise, cam bir kase içerisine 1 çay kaşığı fito krem 1 çay kaşığı madecassol krem alınır ve eşit miktardaki bu iki krem karıştırılır. Bu karışım düzenli olarak her gece sorunlu bölgeye uygulanır ve cilt yıkanmadan yatılır. Sabah cildinize gerekli bakımları yapabilirsiniz. Bu karışım sayesinde ciltte bulunan sivilce ve diğer izlerde kısa sürede kaybolacaktır.

Pişik Tedavisinde Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Bebekler için uygun olan fito krem bebeğinizin altını değiştirdikten, temizleyip, kuruladıktan sonra bebeğin cildine ince bir tabaka halinde sürülür.

Fito Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Bebeklerde de kullanıldığı için çok fazla görülmez ama içeriğinde bulunan bileşenlere alerjisi olan kimselerde bazı reaksiyonlara neden olabilir. Kreme alerjinizin olup olmadığını anlamak için sorunlu bölgeye sürmeden önce muhakkak bileğinizin iç kısmında deneyin. Görülebilecek yan etkileri ise;

 • Uygulandığı bölgede şişlik
 • Kızarıklık
 • Nefes almada zorluk
 • Karın bölgesinde ağırı görülebilir.

Beklenmedik durumlarda mutlaka doktorunuza başvurmanız yararınıza olacaktır.

Fito Kremi Kimler Kullanmamalı?

Fito kremi alerjik reaksiyon gösterebilecek hassas cilt yapısına sahip olan kimseler kullanmamalı, hamiller kullanmadan önce doktoruna sormalı ve emziren anneler göğüs ucu iyileştirmede kullanımı yapacaksa mutlaka bölge emzirmeden önce ılık su ile iyice yıkanmalıdır.

Fito Kremi Nereden Alabilirim?

Fito kremi eczanelerden ve ilgili web sitelerinden kolayca alabilirsiniz yine reçete ile satın alacak kimseler doktor kontrolleri ile gözetim altında kullanmalıdır.

Fito Kremin Fiyatı Nedir?

Fito krem her evde olması gereken bir kremdir. bu nedenle baş ucu kremlerinden bir tanesi olma özelliğini taşır fito krem fiyatı ise  11 TL gibi bir rakamlara satılır.

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Latest News

Boncuk Ağda Nedir?

Son zamanlarda popülaritesi bir hayli artan boncuk ağda diğer ağdalara oranla daha az acı verir. Kıl köklerini tamamen vücuttan...

Arnavut Kremi (Aklık Kremi) Nedir, Ne İşe Yarar?

Arnavut kremi (aklık kremi) Osmanlı dönemi kadınlarının güzellik amaçlı kullandıkları bir kremdir. Cilt güzelliğine son derece önem veren balkan kadınları tarafından geliştirilip yaygınlaştırılmıştır. Kadınlar...

Mide Yanması Nedir, Nasıl Geçer?

Mide yanması çoğu kişide zaman zaman olsa da ortaya çıkan bir problemdir. Mide yanması, daha çok sağlıksız beslenen kimselerde meydana gelir örneğin; yağlı yiyecek...

Aynısefa Yağı

Aynısefa yağı, tırnak mantarını tedavi etmesi ile gündeme gelmiş bir bitkisel üründür. Aynısefa yağı, her ne kadar tırnak mantarı tedavisinde kullanılsa da cilt hastalıkları...

At Kestanesi Kremi

Günümüzde cilt sağlığı için alternatif tıp yöntemleri oldukça fazla çoğalmıştır. Son zamanlarda ise en çok rağbet gören At kestanesi kremi, cilt sağlığı için kadınların...
- Advertisement -

Benzer Konular

- Advertisement -