Erken Gebelik Testi

Paylaş
 

Erken Gebelik Testi

Erken Gebelik Testi Nasıl Kullanılır ?

İdrarda erken gebelik testi için adet gecikmesinin en az 6-7 günü geçmesi gerekiyor. İdrarda gebelik testini bekleyemeyen sabırsız anne adayları erken gebelik testi ile hamile olup olmadıklarını öğrenebilirler. Erken gebelik testi nasıl kullanılır ?

Gebelik testleri genel olarak vücutta yükselen BetaHCG hormonunu tespit ederek sonuç verir. BetaHCG hormonu vücutta önce kana sonra ise idrara geçiyor. Bu nedenle de evde yapılan hamilelik testinin sonuçları doğru mu sorusunun cevabı değişkenlik gösterebiliyor.

Hormon önce kana geçtiğinden dolayı ve evde hamilelik testlerinin de idrar ile yapılması sebebiyle negatif çıkan hamilelik sonucu sonrasında pozitif olarak değişebiliyor.

Erken Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır?

Erken Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalı ?

Erken hamilelik testi beklenen adet döneminize 2 ya da 3 gün kala yapılabilir. Pek çok çubuk hamilelik testinde genel olarak adet gününün 1 hafta gecikmesinden sonra yapılsa da erken hamilelik testi için bu sürenin geçmesini beklemeye gerek yoktur.

Normalde adet gecikmesi yaşanması gerekirken, geliştirilmiş bu testler sayesinde şayet hamilelik ihtimaliniz varsa adet gecikmesini beklemeden de test yapabilirsiniz.

Kadınlarda döllenme son adet gününün yaşanmasının ardından hemen hemen 10-14 gün sonraya denk geliyor. Erken gebelik testlerini ise bir sonraki adet döneminize 2 gün kala uygulayabilirsiniz. Bu durumda embriyo 10-12 günlük kadar oluyor ve bu sürede kandaki hormon idrara da geçmiş oluyor.

Ayrıca yerleşme kanaması adı verilen lekenin anne adayından gelmesi üzerine, anne adayları emin olmak için erken hamilelik testini uygulayabilirler.

 

Erken Gebelik Testi Nasıl Yorumlanır?

Erken Gebelik Testi Kullananlar ve Erken Gebelik Testi Yapanlar

Erken gebelik testinin doğru sonucu aldığınız testin kitinin markasına ve kalitesine göre değişmektedir. Adet döneminize 2 gün kala uyguladığınız testin sonucu %85 oranında doğru sonuç verirken, regl gününüzün 2 gün gecikmesi ile yapılan erken gebelik testinin doğruluk oranı %90 %95’lere kadar çıkmaktadır.

Hamilelik testi negatif çıktı hamile olabilir miyim sorusunun cevabı olumludur. Yani hamilelik testlerinde her zaman yanılma payı vardır. Bu pay aldığınız testin kalitesine göre değişse de erken hamilelik testinin sonucu negatif bile olsa hamile olan kadınlar olmaktadır. Birkaç gün sonra uygulayacağınız ikinci bir hamilelik testi size daha sağlam sonuçlar verebilir.

Erken Gebelik Testi Yapanların Yorumları

Erken Gebelik Testi Yapanların Yorumları

Dün eczaneden miratech erken gebelik testi aldım ve cinsel ilişkiden 72 saat sonra sonuç alınabileceğini duydum.

Fortel ultra hassas erken gebelik testi ile kesin sonuç alınabiliyor diye duymuştum.

 

 

Bu yazı 877 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak