En İyi Sivilce Kremleri Hangileridir?

Must Read

Boncuk Ağda Nedir?

Son zamanlarda popülaritesi bir hayli artan boncuk ağda diğer ağdalara oranla daha az acı verir. Kıl köklerini tamamen vücuttan...

Arnavut Kremi (Aklık Kremi) Nedir, Ne İşe Yarar?

Arnavut kremi (aklık kremi) Osmanlı dönemi kadınlarının güzellik amaçlı kullandıkları bir kremdir. Cilt güzelliğine son derece önem veren balkan...

Mide Yanması Nedir, Nasıl Geçer?

Mide yanması çoğu kişide zaman zaman olsa da ortaya çıkan bir problemdir. Mide yanması, daha çok sağlıksız beslenen kimselerde...

Sivilceler ergenlik yaşlarından itibaren hayatımıza geren ve insanları rahatsız eden en büyük cilt problemlerinin başında gelen sorunlardan bir tanesidir. Sivilce oluşumu önlenemez, bazı insanlarda diğerlerine göre daha fazla sivilce görülebilir ciddi manada estetik görünümde sorun oluşturan sivilceler için mutlaka bir cilt doktorundan uygun tedavi ve destek alınması gerekir.

Sivilceleri Yok Etmenin En Etkili Yöntemleri Nelerdir?

Sivilceler erkek ve bayanların ortak cilt problemleri arasında yer alır, evde bazı doğal yöntemlerle sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Fakat bu her zaman mümkün olmayabilir. Çok ağır sivilceler için bazı kimyasal içerikli ilaçlar gerekir. Bu tür ilaçlarda ise dikkat edilmesi gereken en önemli nokta herkesin kendi cilt tipine en uygun ilacı kullanmak olmalıdır. Bu da doktor kontrolü ile mümkündür, cilt doktoru hangi ilacı öneriyorsa mutlaka sivilceler için doktorun önerdiği krem kullanılmalıdır.

En İyi Sivilce Kremlerini Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

En Etkili Sivilce Tedavisi Nedir ?

En iyi sivilce kremlerini kullanmadan önce kremlerin içeriğinde bulunan bileşen ve kimyasalların vücudunuza tepki verip vermediğine dikkat edilmelidir. Yine sivilce kremi ya da hapı kullanmadan önce kremlerin markasına dikkat edilmeli ve yaş oranına göre krem dozajı alımına dikkat edilmelidir. Sivilcelerin yoğunluk oranına göre günde kaç kez kullanılacağı da mutlaka iyi bilinmesi gereken konular arasında yer alır. Sivilce kremi kullanmadan önce cildin temiz olması da asla göz ardı edilmeyecek konulardan bir tanesidir.

Sivilce Kremleri ve Etkileri

Eczanede Satılan Sivilce Kremleri, İsimleri ve Fiyatları

Benzamycin Sivilce Kremi

Benzamycin sivilce kremi iltihaplı sivilceler için ve yağlı ciltler için önerilen kremlerden birisidir. Özellikle burun bölgesi ve çene altında çıkan sivilceler için kullanımı yapılabilir. Yaklaşık kullanım süresi 3 aydır, üç ay boyunca düzenli kullanımı yapıldığı zaman sivilcelerin nerede ise tamamı yok olacaktır. Göz çevresi ve dudak gibi bölgelere kullanımı yapılmamalıdır. 153 hastada test edilen Benzamycin kremde 4 hastada yan etki tespit edilmiştir. Çok fazla bir yan etkisi bulunmadığı için rahatlıkla kullanılabilir.

Fucidin Sivilce Kremi

Fucidin krem sivilcelerin yok edilmesinde son derece etkilidir. Çocuklara kullanımından kesinlikle uzak tutulmalıdır. Yine hassas olan bölgeler için uygun değildir. Kremi kullanmadan önce doktor tavsiyesi alınmalıdır. Özellikle epilasyon sonrası çıkan sivilceler için daha çok etkilidir, günde iki kez kullanıma uygundur. Fazla kullanılmasının sonucunda ise kızarıklık meydana gelebilir.

Imex Sivilce Kremi

Imex sivilce kreminde antibiyotik özelliği ön pandadır. İltihaplı ve büyük sivilcelerin yok edilmesinde büyük rol oynar. Sadece sivilcelerde değil sivilcelerin oluşturduğu kızarıklık ve izler için de birebir etki gösterir. Temiz ve kuru cilde uygulanmalı gerektiğinden fazla kullanımı yapılmamalıdır. Imex sivilce kremi kullanımı yapmadan önce cilt temizlenmeli ve yatmadan önce kullanılmalıdır, krem sivilcelerde etkili olduğu gibi akne ve siyah noktaların giderilmesinde de büyük fayda sağlar.

Cleocin T Sivilce Kremi

Cleocin T sivilce kremi, kullandıktan sonra güneş ışınlarından kesinlikle uzak durulması gerekir. Özellikle ergenlik döneminde çıkan sivilceler için kullanılmalıdır. Kremi yatarken kullanmak en uygunu olacaktır. Küçük yaşlardaki çocuklara kullanmadan önce doktor muayenesi gerekir, doktor kontrolü olmadan kullanımı sonucunda ciltte istenmeyen tepkimelere neden olur. Cleocin T kremi açık yaralar ve göz çevresi alanlarına sürülmekten kaçınılmalıyız.

Nadixa Krem

Sivilce problemlerinizden dolayı bir doktora gittiğinizde ilk yazacağı kremler arasında hiç kuşkusuz Nadixa krem olacaktır. Her ne kadar nadixa kremi ilk sürdüğünüzde Sivilcelerinizin arttığını hissetseniz de yaklaşık iki hafta sonunda sivilcelerinizin yok olduğunu göreceksiniz. Nadixa krem mevcut sivilcelerinizi yok etmekle kalmayıp deri altında oluşan sivilceleri de deri yüzeyine çıkmadan yok etmektedir.

Nedixa kremi doktorunuzun önerdiği dozda kullanmaya özen gösteriniz. Yüzünüzdeki sivilcelere bu kremi uyguladıktan sonra güneş ışınlarına maruz kalmayınız.

Madecassol Krem

Sivilceler için kullanılan bu mucizevi kremin aslında bir çok yerde kullanılır. Madecassol krem cildin onarılarak yenilenmesini sağlarken kullanıcılar tarafından sivilceler için de etkili bir krem olduğu konusunda yorumlar almaktadır. Ayrıca Madecassol krem tahriş olan bölgelerin tedavisinde de kullanılmaktadır.

Acnelya Krem

Acnelya kremi deri altındaki sivilceleri deri üzerine çıkararak sivilcelerin yok olmasını sağlar. Nadixa kreme benzer. A vitamini fazla olan kişilerde yan etki yaratması muhtemeldir. Bunun sebebi içerisinde A vitamini barındırmasıdır. Risk almamak için düzenli ve dozunda kullanmak gerekir.

Baticon

Baticon yaraları ve yaralarda oluşacak mikroplara önlem için kullanılan ve neredeyse her evde bulunan bir üründür. Baticon mikroplarla birlikte sivilceleri de yok eden bir üründür. Özellikle ergenlik döneminde çıkan sivilceleri yok etmek için gece yatarken sürülür, sabah kalkınca da sadece su ile yıkamak yeterlidir.

Tüm bu kremleri sivilce problemlerine çözüm olarak kullanmadan önce mutlaka cilt doktorundan onay alınmalı ve kremlerin içeriği bilinmelidir. Aksi halde ciltte başka problemlere yol açar, yine ürünleri kullanmadan önce yaş kriteri göz önüne alınmalıdır. Kullanım yapmadan önce sürülecek bölgenin temiz ve kuru olması da diğer önemli detaylar arasında yer alır. Sivilce Kremlerinde görülebilecek yan etkiler ise; fazla kullanım sonucu, kızarıklık, kaşıntı, şişlik sorunları görülür.

- Advertisement -

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Latest News

Boncuk Ağda Nedir?

Son zamanlarda popülaritesi bir hayli artan boncuk ağda diğer ağdalara oranla daha az acı verir. Kıl köklerini tamamen vücuttan...

Arnavut Kremi (Aklık Kremi) Nedir, Ne İşe Yarar?

Arnavut kremi (aklık kremi) Osmanlı dönemi kadınlarının güzellik amaçlı kullandıkları bir kremdir. Cilt güzelliğine son derece önem veren balkan kadınları tarafından geliştirilip yaygınlaştırılmıştır. Kadınlar...

Mide Yanması Nedir, Nasıl Geçer?

Mide yanması çoğu kişide zaman zaman olsa da ortaya çıkan bir problemdir. Mide yanması, daha çok sağlıksız beslenen kimselerde meydana gelir örneğin; yağlı yiyecek...

Aynısefa Yağı

Aynısefa yağı, tırnak mantarını tedavi etmesi ile gündeme gelmiş bir bitkisel üründür. Aynısefa yağı, her ne kadar tırnak mantarı tedavisinde kullanılsa da cilt hastalıkları...

At Kestanesi Kremi

Günümüzde cilt sağlığı için alternatif tıp yöntemleri oldukça fazla çoğalmıştır. Son zamanlarda ise en çok rağbet gören At kestanesi kremi, cilt sağlığı için kadınların...
- Advertisement -

Benzer Konular

- Advertisement -