-Google Reklamı-
Ana Sayfa Sağlık Cilt Problemleri Contractubex Jel Nedir? Faydaları Nelerdir?

Contractubex Jel Nedir? Faydaları Nelerdir?

2
2238
Contractubex Jel kullanım alanları

Contractubex jel krem herhangi bir sebepten dolayı vücutta oluşan yara ve çizik izlerinin giderilmesi için kullanılan etkili bir jel kremdir. Her evde olması gereken kremler arasında yer alır,  bu nedenle bayanların çantasında bata olmak üzere çoğu evde bulunur. 120 gramlık tüplerde jel halinde kullanıma hazır bir şekilde satılır, bu nedenle başka kremlerle karıştırmanıza gerek kalmadan direkt deri üzerine uygulayabilirsiniz. contractubex jel kremin içeriğinde % oranında allantonin, %0,04 heparin sodyum, % 10 extractum cepae bulunur.

Krem cilt üzerinde tahrip gören, hasara uğramış bölgelerde cilt yenilenmesi ve cilt sağlığı için kullanılır. Cilt hücrelerini yenileyerek cildin daha genç ve güzel görünmesine büyük oranda yardımcı olur. Contractubex jel kremin etken maddelerinden biri olan heparin sodyum, cilt ve deri üzerinde damarların tedavisini yaparak kan akışının daha rahat akmasını sağlar, böylece cilt tazelenirken yenilik kazanır.

contractubex jel kremin bir diğer etken maddesi, extractum cepaedir. Extractum cepae soğan özüdür, soğan özeü bilindiği gibi apse, yara ve iltihap gibi hastalıkların kurutulmasında kullanılır, yine soğan özü sayesinde cilt daha temiz ve elastik bir yapıya sahip olur.

Contractubex Jel Kremin Faydaları Nelerdir?

contractubex jel kremin faydaları cilt üzerinde bulunan sivilce, kaza yaraları, yanık izleri, belirli nedenlere bağlı olarak oluşan yara izlerini yok etmek için kullanılır. Yine cilt üzerinde bulunan ölü hücrelerin temizlenmesi ve yenilenmesi için oldukça etkili bir kremdir. Yani cilt üzerindeki tüm olumsuz durumlara karşı keremi kullanabilirsiniz.

Contractubex Jel Krem nerelerde kullanılır?

yara için kullanum

Yara İzlerinde Kullanımı

Contractubex jel yara sonucu kalan izlerin tamamen silinmesi için kullanılır, kaza yaraları, bıçak yaraları, gibi yaralarda kullanımı yapılabilir. Kaza sonucu eklem yerlerinde oluşan yaraları iyileştirerek kişilere hareket özgürlüğü sağlar.

Yanık İzlerinin Tedavisinde Kullanımı

Contractubex jel kremin yanık oluşumu için kullanımı yapılacaksa yanığın oluştuğu andan itibaren kullanılmalıdır. Böylece deri üzerinde oluşacak, herhangi bir yara iz kalmadan tedavi olacaktır.

Ameliyat İzlerinin Yok Edilmesi İçin Kullanımı

Contractubex jel krem ameliyat izlerinin yok edilmesinde etkili bir krem jeldir. Kişiler operasyon sonrası dikiş izleri için günde 2 defa kullanabilirler, sezaryen doğum yapmış olan kimseler için de kullanıma uygun bir kremdir.

Sivilce Ve Akne İzleri İçin Kullanımı

Sivilce için kullanılacaksa, sivilcelerin hafiflemesi beklenir akabinde Contractubex Jel Krem tedavisine başlanır. Böylece cilt üzerinde oluşacak akne ve sivilce izleri kısa süre içerisinde kaybolacaktır.

Contractubex Jel Krem Nasıl Kullanılır?

Yara izlerinin giderilmesi için kullanacaksanız; yara üzeri temizlenmeli ve günde üç defa az miktarda yara üzerine dairesel hareketlerle ve yaraya iyice yedirilerek sürülmelidir. Günde üç kereden fazla kullanılmamalıdır.

Contractubex jel kremin yanık izlerinin giderilmesi için kullanılacaksanız; yanık olan bölge hafifçe temizlenmeli, akabinde Contractubex Jel Krem yanık olan bölgeye masaj yaparak dairesel hareketlerle günde 4 – 6 defa sürülmelidir.

Contractubex jel kremin ameliyat sonrası dikişler üzerinde kullanım şekli; dikiş olan bölgeye günde iki defa uygulanır, dikiş yaraları taze ve açıksa mutlaka doktor kontrolleri ile kullanılmalıdır.

Contractubex jel kremin sivilce için kullanım şekli; sivilcelerin hafiflemesi  beklenir, sivilceli olan bölge doğa sabunlarla temizlenir ve kurutma işlemi yapıldıktan sonra cilde günde 3 defa olmak şartıyla uygulanır. Böylece sivilce ve akne izleri tamamen kaybolacaktır.

Kabuklu yaralar için kullanım şekli; Contractubex jel kremi herhangi bir kaza sonucu oluşan kabukların daha elastik bir yapıya kavuşması için kullanılır, hareket kısıtlığı için kullanıma uygun bir kremdir.

Cilt sağlığı ve güzelliği için kullanım şekli; Ciltte oluşan hamilelik lekeleri, ergenlik döneminden kalmış kırmızı sivilce lekeleri gibi lekeleri gidermek için kullanabilirsiniz. Krem cildi tazeleyerek lekeleri yok eder. Kullanım dozu çok yüksek olmamalıdır.

Contractubex Jel Krem İle Tedavi Yöntemi Nasıldır?

Contractubex jel krem başta yara izlerinde oluşan ölü deriyi ciltten atarak yeni hücrelerin çıkmasını ve damarlardaki kan akılışını hızlandırarak hasarlı cildi tedavi eder.

Contractubex Jel Kremin Yara Üzerinde Kullanımına Ne Zaman Başlanmalıdır?

Jel kremden en iyi sonucu alabilmek için açık yaraların iyileşmesinden sonra hemen başlanmalıdır. Yaraların hemen sonrasında kullanımı yara izlerinin tamamen geçmesinde oldukça etkili olacaktır. Taze ve açık yara izlerinde çok fazla etki göstermeyebilir bu türlü yaralarda kullanmadan önce mutlaka hekimden onay almanız gerekir.

Contractubex Jel Kremi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

  • Contractubex jel kremi kullandıktan sonra direk güneş ışınlarına maruz kalmamanız gerekir, bu nedenle geceleri ve sabahı erken vakitlerinde kullanılırsa daha uygun olacaktır.
  • Contractubex Jel Kremi hasarlı bölgeye çok bastırmadan sürmeye özen gösterin, hafif hareketlerle ve masaj hareketleriyle sürebilirisiniz.
  • Contractubex Jel Kremi hamileler ve emziren anneler kullanmadan önce mutlaka, doktora sormaları gerekir, deri içine nüfuz ettiği için bebeğe zarar verebilir ya da süte geçebilir.

Contractubex Jel Kremin Çocuklarda Kullanımı Nasıldır?

Contractubex jel kremi çocuklarda kullanacaksanız mutlaka doktor kontrolünde kullanmanız gerekir 12 yaş üzeri çocuklar için kullanımda bir sakınca yoktur.

Contractubex Jel Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Contractubex Jel Kremin yan etkilerine bakıldığı zaman herhangi bir komplikasyona rastlanmamıştır. Görülen yan etkileri yoktur. Fakat bazı kişilerde içeriğindeki etkin maddeler karşı hassasiyet görülebilir bunlar ise

  • Mide bulantısı
  • Kızarıklık,
  • Şişlik,
  • Kaşıntı,
  • Baş dönmesi şeklinde nüks eder, bu gibi durumlarda kremin kullanımı hemen bırakılmalı ve doktor kontrollerine gidilmelidir.

Contractubex Jel Kremin Etki Süresi Ne Kadardır?

Contractubex jel kremin etki süresi, yeni kapanmış izlerde hemen iyileşme gösterir. Kremin tam etkisini görebilmek bazen uzun sürebilir bu yara izinin derinliğine ve büyüklüğüne bağlıdır.

Contractubex Jel Krem Nereden Alınır?

Contractubex jel kremi temin noktaları eczanelerdir.

Contractubex Jel Kremin Fiyatı Nedir?

Contractubex jel kremin fiyatı yaklaşık 53 TL gibi bir rakamdır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz