Boncuk Ağda Nedir?

Boncuk Ağda Nedir?
Paylaş
 

Son zamanlarda popülaritesi bir hayli artan boncuk ağda diğer ağdalara oranla daha az acı verir. Kıl köklerini tamamen vücuttan alan boncuk ağda kılların daha geç çıkmasına neden olduğu için çoğu bayan tarafından oldukça sevilmiştir.

Ağda pek çok kişinin zamanını büyük ölçüde alır bu durum ise çoğu kişiler tarafından büyük bir problem olarak görülür, boncuk ağda daha kısa sürede daha etkili ağda olanağı sunar ve kılların uzama süresini de geciktirir.

Boncuk Ağda Kıvamı

Bu ağda çeşidi diğer ağdalara oranla daha maliyetli bir seçenek olmasına rağmen kısa sürede kullanıcısında büyük oranda artış olmuştur nedeni ise etkili ve daha pratik olmasıdır. Acısız olan bu ağda yöntemi cildi tahriş etmez ve kızarıklıklar meydana getirmez.

Boncuk Ağda Kullanımı

Boncuk Ağda Nasıl Kullanılır?

Boncuk ağda kullanımı oldukça kolaydır. Boncuk şeklinde tasarlanan ağdayı ısıtıp kıl köklerinize uygulamanız yeterli olacaktır. Soyulabilen yapısı ile cilt üzerinden hızlıca çıkar, boncuk ağdayı cilt üzerinden çıkarmak kesinlikle acı hissettirmez.

Boncuk Ağda Kullanımı

Ağda sonrası herhangi bir şekilde yanma ve acı hissetmek istemiyorsanız ağdayı uyguladığınız bölgeye soğuk ve buz uygulaması yapmanızda fayda vardır. Boncuk ağda kullanımındaki dikkat edilmesi gereken noktalar;

Boncuk ağda kullanımındaki ilk adım ağda ısıtıcısında ısıtılması olmalıdır. Isıtıcının içerisine yaklaşık 3 yemek kaşığı kadar boncuk ağda eklenir, akabinde 20 – 25 dakika kadar ağdanın ısınması beklenmelidir. Isınan ağdanın vücudunuza göre ılımasını sağlayın.

Kulanım için boncuk ağdanın kıvama gelmesini bekleyin.

Tahta bir ıspatula yardımı ile ağdayı kıl köklerinizin çıktığı yöne doğru sürün, ağdayı vücudunuzdan çekebilmek adına tutma yerini biraz daha kalın kıvama getirmelisiniz. Ağdanın cildinizde 2 – 3 dakika kadar kalmasına dikkat edin.

Ağdayı olduğu bölgeden kılların ters yönüne gelecek şekilde hızlıca çekin. Tüylerinizden tamamen arınana kadar bu işlemi uygulayabilirsiniz.

Boncuk Ağda İle Sir Ağda Arasındaki Farklar Nelerdir?

  • Sir ağda daha yapışkandır ve kullanımda bez gerekir, boncuk ağdada bez kullanmaya gerek yoktur.
  • Sir ağda içerisinde bol miktarda şeker vardır ve vücuttan çıkması zaman alır. Boncuk ağdada şeker yoktur, vücuttan kolayca çıkar.
  • Sir ağda kılların kökünü şeker içerdiği içini besler ve daha çabuk çıkmasına nende olurken, boncuk ağdada şeker olmadığı için kıl köklerini beslemez.
  • Sir ağdada kıllar daha çabuk ve daha gür çıkarken, boncuk ağdada kıllar ve tüyler daha geç ve güçsüz çıkar.
  • Sir ağda acı ve yanma hissi bırakırken, boncuk ağdada yanma ve acı hissi yaşanmaz.
  • Sir ağdayı vücuttan temizlemek oldukça zordur, boncuk ağda vücuttan kolayca soyulduğu için temizlenmesi de oldukça kolaydır.

Boncuk Ağda Hangi Bölgelere Uygulanır?

Boncuk ağda vücudun tüm bölgelerine rahatlıkla uygulanır. Özellikle tercih edildiği bölgeler, genital bölge, kollar ve bacaklar, çene ve yüz, koltuk altı, göğüs bölgesi gibi tüy ve kıl olan tüm bölgelere rahatlıkla uygulanabilir. Diğer ağda ve epilasyon işlemleri gibi iki kişiye ihtiyaç duyulmaz, kişiler evlerinde kısa sürede boncuk ağda ile kıllarından kurtulabilir.

Boncuk Ağda Makinesi Nedir ?

Boncuk Ağda Makinesi

Boncuk ağda kullanmak isteyen kimselerin boncuk ağda makinesine ihtiyaçları vardır. Boncuk ağda makinesi ile ağda ısıtılarak kıvama getirilir. Ağdayı ısıttığınızda ağdanın sıcaklığına dikkat etmenizde fayda vardır.

Boncuk Ağda Kullananlar

Boncuk Ağda Yorumları

Sir ağda kullanıyordum, tuhaf bir şekilde kıl köklerinde gürleşme meydana geldiğini  fark ettim sir ağda araştırması yaptığımda ağdanın içinde şeker olduğunu ve bu şekerin kıl köklerini beslediğini öğrendim ve boncuk ağda kullanmaya başladım, içerisinde şeker olmadığı için kıl köklerimin zayıflayacağını düşünüyorum.

Boncuk ağda kullanımı epilasyon cihazı kullanımına göre daha rahat ve daha kolay.

Bacaklarımda sürekli batıklar meydana geliyordu, ne kadar uğraşsam da batıklara bir çare bulamadım, boncuk ağda kullanmaya başladığım andan itibaren cildim pürüzsüz ve batık oluşumu da yok.

Epilasyon cihazları ile tüylerimi aldığımda kıl kökleri kırılıyordu ve daha sert bir şekilde kısa süre içerisinde çıkıyordu. Ben artık boncuk ağda kullanmaya karar verdim umarım cildim için uygun bir seçim olur.

Tıraş bıçağını bacaklarıma kullanıyordum, bu durumda da bacaklarımdaki kıllar aşırı derecede çok çıkıyordu arkadaşımın evinde boncuk ağda kullandım hem hiç acımadı hem bölgede kıl ve tüy kalmadı. Bende boncuk ağda seti almayı düşünüyorum.

Benim cildim çok hassas olduğu için epilasyon sırasında canım çok yanıyor ve büyük ölçüde kızarıklıklar meydana geliyor. Boncuk ağda ile bu durumun önüne geçebildim ve herkese tavsiye ediyorum.

Bu yazı 454 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak