Bepanthol Krem

Must Read

Boncuk Ağda Nedir?

Son zamanlarda popülaritesi bir hayli artan boncuk ağda diğer ağdalara oranla daha az acı verir. Kıl köklerini tamamen vücuttan...

Arnavut Kremi (Aklık Kremi) Nedir, Ne İşe Yarar?

Arnavut kremi (aklık kremi) Osmanlı dönemi kadınlarının güzellik amaçlı kullandıkları bir kremdir. Cilt güzelliğine son derece önem veren balkan...

Mide Yanması Nedir, Nasıl Geçer?

Mide yanması çoğu kişide zaman zaman olsa da ortaya çıkan bir problemdir. Mide yanması, daha çok sağlıksız beslenen kimselerde...

Bepanthol Krem

Bepanthol krem uzun zamandır kullanımı yapılan en iyi ürünlerden bir tanesidir. Özellikle eskiden bebeklerde pişik oluşumunu kullanılması ile hatırlanır. Bepanthol krem kendini yenileyerek birçok alanda kullanıma sunulmuştur. Hemen her evde mevcut olan bepanthol krem birçok cilt sorunlarına faydalı olduğu kanıtlanmış kaliteli bir kremdir.

Bepanthol Kremin Cilde Sağladığı Faydalar Nelerdir?

 • Bepanthol krem cilt için en uyun kremlerden bir tanesidir. Özellikle doğal ve ağır kimyasallardan uzak olduğu için yediden yetmişe her cilt tipine uyum sağlar, yan etkisi ise yok denecek kadar da azdır. İçeriğinde bulunan provitamin B5 ve Lasoli sayesinde ciltler üzerinde etkisi çok çabuk görülür.
 • Bepanthol krem ciltte oluşan çatlakları gidererek yeni ve canlı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur, özellikle pul pul dökülen cilt tipleri için kesin ve kalıcı sonuç sunar.
 • Hassas ciltlerin daha canlı olmasını sağlar ve ciltlere bir bariyer görevi sağlayarak dış etmenlere karşı iyi bir koruma sağlar.
 • Bepanthol krem içeriğinde bulunan lanoli maddesi sayesinde cilde daha rahat nefes aldırır. Özellikle bez bağlayan bebekler için oldukça faydalı ve pişiği önleyici etkiye sahiptir.
 • Bepanthol krem yanık olan bölgelerde acı azaltma görevi de sağlayarak acının en aza indirilmesinde büyük rol oynar.
 • Bepanthol krem ev kazaları, bıçak yaraları ve yırıklar üzerinde etkilidir.
 • Emziren annelerde oluşan meme ucu çatlaklarında büyük rahatlama sağlar ve bebeğe hiçbir zararı da olmaz.
 • yine yaz aylarında en büyük sorunların başında gelen güneş yanıklarının geçirme işleminde de ciltler için Bepantol krem oldukça faydalı bir kremdir.
 • Yüze peeling yapılmasının akabinde sürüldüğünde, cilt tazelenir ve canlı bir görünüme kavuşur.
 • Dudak ve göz çevresi içinde türleri olan krem dudakta oluşan uçuk ve çatlakların önüne geçer. Daha canlı ve dolgun dudaklar sağlar.
 • Bepantol krem sivilce için kullanılabilir.

Bepanthol Kremin Kulanım Şekli Nasıldır?

Bepanthol kremi kullanmadan önce hangi amaç için kullanılacaksa bepanthol krem çeşidi uygun olarak seçilmelidir. Sürülecek olan bölge iyice temizlenmeli ve günlük bakımı yapılmış olmalıdır. Yine ilgili bölge, kurulanmalıdır. Burada duş sonrası ya da akşam bakımı yapılmış olan bölgeye uygulanması kremin etkisini daha da artıracak faktörler arasında yer alır. Yapıcı ve onarıcı etkisi olduğu için emilimi zaman alabilir, bu nedenle ilgili bölgeye masaj yapılarak emilimini sağlamanız daha doğru olacaktır. Cilde uygulanacak olan bepanthol krem nohut büyüklüğünde olması yeterlidir ve ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Sürülen krem üzerine makyaj yapmanızda hiçbir sakıncası yoktur fakat makyaj yapımında zorluklar yaşayabilirsiniz.

Bepanthol Krem Çeşitleri Nelerdir?

Bepanthol Krem Çeşitleri

Bepanthol krem: onarıcı etkiye sahiptir yara ve çizikler için kullanıma uygundur.

Bepanthol plus krem: normal ve kuru ciltler için uygun yapıya ve içeriğe sahiptir. bepanthol kreme oranla daha yoğun bir yapıya sahiptir. Kullanım sırasında emilimi daha zor olsa da etkisi daha fazladır. Derin kesiklerde ve yeni oluşmuş yaralarda iyileştirici etkiye sahiptir.

Bepanthol baby: pişik önleyici merhemdir. Özellikle yeni doğanlarda etkisi büyük olmasının yanında bebek cildine hiçbir yan etkisi de yoktur. Bebeklerde kullanımı ise, her bez değişim esnasında ince bir tabaka halinde kuru bölgeye uygulanır. Böylece bebek cildinde bez ve dışkıdan dolayı tahriş ve pişik oluşumunun önüne geçilmiş olur.

Bepanthol göz çevresi kremi: göz çevresine uygulandığında ufak kazayağı gibi kırışıklıkların üstesinden gelen bir yapıya sahiptir. Göz çevresinde oluşan yorgunluk izlerini de düzenli kullanımı sonucu yok edecektir.

Bepanthol dudak kremi: özellikle soğuk kış mevsiminde oluşan dudak çatlakları için uygundur. Kuru dudakların nemlendirmesinde ve daha dolgun dudaklara ulaşılmasında büyük etkiye sahiptir.

Bepanthol krem çeşitleri bu kadardır.

Bepanthol Krem Fiyatı

Bepanthol Krem Fiyatı 2018-2019 17 TL’den biraz fazla bir fiyatla eczanelerden temin edebilirsiniz.

Bepanthol Krem Zararları

Bepanthol krem zararları yok denecek kadar azdır. Fazla bir yan etkisi olmamakla birlikte faydaları oldukça fazladır.

Önceki İçerikErken Gebelik Testi
Sonraki İçerikLekomed Krem
- Advertisement -

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Latest News

Boncuk Ağda Nedir?

Son zamanlarda popülaritesi bir hayli artan boncuk ağda diğer ağdalara oranla daha az acı verir. Kıl köklerini tamamen vücuttan...

Arnavut Kremi (Aklık Kremi) Nedir, Ne İşe Yarar?

Arnavut kremi (aklık kremi) Osmanlı dönemi kadınlarının güzellik amaçlı kullandıkları bir kremdir. Cilt güzelliğine son derece önem veren balkan kadınları tarafından geliştirilip yaygınlaştırılmıştır. Kadınlar...

Mide Yanması Nedir, Nasıl Geçer?

Mide yanması çoğu kişide zaman zaman olsa da ortaya çıkan bir problemdir. Mide yanması, daha çok sağlıksız beslenen kimselerde meydana gelir örneğin; yağlı yiyecek...

Aynısefa Yağı

Aynısefa yağı, tırnak mantarını tedavi etmesi ile gündeme gelmiş bir bitkisel üründür. Aynısefa yağı, her ne kadar tırnak mantarı tedavisinde kullanılsa da cilt hastalıkları...

At Kestanesi Kremi

Günümüzde cilt sağlığı için alternatif tıp yöntemleri oldukça fazla çoğalmıştır. Son zamanlarda ise en çok rağbet gören At kestanesi kremi, cilt sağlığı için kadınların...
- Advertisement -

Benzer Konular

- Advertisement -