Ardıç Yağı Kremi Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Must Read

Boncuk Ağda Nedir?

Son zamanlarda popülaritesi bir hayli artan boncuk ağda diğer ağdalara oranla daha az acı verir. Kıl köklerini tamamen vücuttan...

Arnavut Kremi (Aklık Kremi) Nedir, Ne İşe Yarar?

Arnavut kremi (aklık kremi) Osmanlı dönemi kadınlarının güzellik amaçlı kullandıkları bir kremdir. Cilt güzelliğine son derece önem veren balkan...

Mide Yanması Nedir, Nasıl Geçer?

Mide yanması çoğu kişide zaman zaman olsa da ortaya çıkan bir problemdir. Mide yanması, daha çok sağlıksız beslenen kimselerde...

Ardıç Yağı Kremi Faydaları Ve Kullanımı

Ardıç yağı kremi, son zamanlarda gündeme gelen en etkili kremlerden bir tanesidir. Bu nedenle her evde başucu kremi olarak, bulunması gereken kremlerden bir tanesidir. Ardıç ağacının tohumlarından elde edilen hoş ve ferah kokusuyla deride bulunan birçok deformasyonlara ve deri hastalıklarına iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kullanımı özellikle, kan hastalar, mide ağrısı iltihap için yapılır. Yine deri hastalıklarına, boğaz ağrılarına, kramp gibi sağlık problemlerine karşı etkili bir kremdir. Bununla beraber ardıç kreminin daha birçok faydası ve cilt için yararları mevcuttur, tüm yayarlarını sizler için bir araya getirdik.

Ardıç Kreminin Faydaları Nelerdir?

 • Ardıç yağı kanda bulunan zehirli maddeleri ve mikropları kandan uzak tutar, kanı temizler, en bilindik ve en önemli faydası ise kansızlık problemlerine iyi gelmesidir.
 • Kan yolu ile bulaşan mikropları öldürür ve bulaşıcı hastalıkların önüne geçer.
 • Mide problemleri yaşıyorsanız ardıç yağı kremi mide rahatsızlıklarını dindirerek mide ağrısını keser, bu kremi kullanabilirsiniz.
 • Özellikle vücudunda toksin gibi problemleri yaşayan insanlar ardıç yağı kremini kullanabilirler. Yine iltihaplı bölgede kullanımı yapılırsa antibiyotik özelliği sayesinde iltihaplardan kurtulmanıza yardımcı olur.
 • İştahsızlık için güzel kokusu sayesinde iştah açar.
 • Özellikle bayanların en büyük problemlerinden biri olan selüloitlerin tedavisinde ardıç yağı kremi kullanılır.
 • Deri üzerinde bulunan hastalıkların nerede ise tümünde etkili bir kremdir.
 • Boğaz ve ağız iltihaplarında kullanımı faydalı olacaktır.
 • Romatizma ve eklem ağrılarında kullanımı yapılır ve büyük fayda sağlar.

Ardıç Yağı Kremi Nasıl Kullanılır?

 Ardıç yağı kremi genelde deri üzerinde kullanılır ve kullanmadan önce kremin orijinal olup olmadığına dikkat edilmelidir.

 • Dâhili kullanım yapacak olan kimseler şu konulara dikkat ederek kullanmalıdır; birkaç damla ardıç yağını bir küp şeker üzerine damlatıp emerek yutun böylelikle mide ve diğer problemlere iyi gelecektir. Şeker hastaları ya da şeker kullanmak istemeyen kimseler ise bir bardak suyun içerisine birkaç damla ardıç yağı kremini damlatarak suyu yudum, yudum içebilirler. Bu uygulamayı günde iki defa tekrarlamak yeterli olacaktır.
 • Burun yolu ile kullanmak isteyen kimseler ise; iki ufak parça pamuğa bir iki damla ardıç yağı kremini damlatarak, burun deliklerinize koyabilirsiniz. Nefes yolu ile ardıç yağından faydalanabilir ve bazı hastalıklara şifa bulabilirisiniz. Bu uygulama için de günde iki defa yapmak yeterli olur.
 • Ardıç kremini deriye sürmek isteyenler, uygulanacak olan bölgenin temiz olmasına dikkat etmelidir. Kullanmadan önce yeşil sabunla uygulanacak olan bölgeyi temizlemekte fayda vardır. Deri için ardıç kremi değil de ardıç yağını kullanmak isteyenler sorunlu bölgeye yağı uygulamadan önce zeytinyağı ile karıştırabilirler bu uygulanacak olan bölgenin yumuşamasına ve yağın daha rahat yedirilmesine yardımcı olur.

Ardıç Kreminin Ve Yağının Kullanım Alanları Nelerdir?

 • Ardıç yağı toksin atımı için oldukça faydalıdır. Özellikle, vücudunda toksin biriken kimseler, bir bardak suyun içerisine 5 – 6 damla ardıç yağı damlatarak kullanabilirler.
 • Grip gibi mevsimsel hastalıklarda ardıç yağı kullanılabilir. Doğal bir ürün olduğu için çocuklarınızda da kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bir pamuğa birkaç damla ardıç yağı damlatarak koklamanız olacaktır.
 • Kemik ve vücut ağrılarında kullanılabilir. Burada ardıç yağı kadar ardıç yağı kremi de son derece etkilidir.
 • Kandaki mikrop atımı için ardıç yağı kullanımı, yaptığınız takdirde virüslerden kurulabilirsiniz. Özellikle bahar aylarında karşılaşılan bahar yorgunlukarında da rahatlıkla kullanılabilir.
 • Reflü hastalıkları gibi rahatsızlıklar için kullanılabilir. Hamilelikte yaşanan reflü sorunlarında kullanmak istediğiniz de mutlaka doktor tavsiyesi almanızı öneriyoruz.
 • Uyku problemleri için ardıç yağı, uykuya dalmada sorun yaşayanlar ılık bir duş alarak bir bardak suyun içerisine 4- 5 damla ardıç yağı damlatarak içebilirler. Böylece uyku sorununa iyi gelecektir. Yine isterseniz yastığınıza da birkaç damla ardıç yağı damlatabilirsiniz.
 • İdrar söktürücü özelliğe sahiptir. Bunun için birkaç damla ardıç yağı yeterli olacaktır. Kullanımı sırasında sadece idrar değil diğer, böbrekte biriken zehirli maddelerin atımına da faydalı olur.
 • Cilt sağlığı ve güzelliği için de ardıç yağının faydası göz ardı edilemez, cildinizde tonik olarak kullanabilirsiniz. Tüm gün makyajlı olan ciltlerde makyajı derinlemesine temizlerken, gözeneklerin sıkılaşmasına da yardımcı olacaktır. Bir parça pamuğa 6 – 7 damla ardıç yağı damlatılarak cilde sürülür. Bu işlemi cildinizi temizledikten sonra uygulayabilirsiniz. Tonik yaptıktan sonra yine ardıç kremi ile cildinizi canlandırabilir ve daha parlak görünmesine yardımcı olabilirsiniz.

Romatizmal Hastalıklarda Ardıç Kremi Maskesi

Cam bir kâse içerisine ardıç kremi eklenir, ardıç kremi yerine ardıç yağıda etkili olacaktır. Akabinde birkaç damla zeytinyağı eklenerek karıştırılıp, ağrılı bölgeye uygulanır ve bu bölgede masaj uygulaması yapılmalıdır.

ardıç yağı kremi

Cilt Bakımında Ardıç Kreminin Kullanımı Nasıl Yapılmalıdır?

Özellikle saç dökülmesi yaşayan kimseler ardıç yağı kullanarak dökülmelerin önüne geçebilirler. Bunun için saç derisine birkaç damla ardıç yağı damlatılarak saç diplerine masaj yapılır, böylece cansız olan saç dipleri daha canlı ve sağlıklı olacaktır. Eğer saçlarınızda, matlık varsa ve kırılmalar çok oluyorsa bunun için de banyo sonrası ardıç yağı uygulanabilir, bu uygulamanın akabinde saçlar daha parlak ve canlı olacaktır.

Çatlak Ciltlerin Onarımı İçin Ardıç Kremi Maskesi

 • Az miktarda zift
 • Bir tatlı kaşığı ardıç kremi
 • Bir tatlı kaşığı kadar bal mumu

Bal mumu yetin yağ içerisine rendelenir, belmali usulü eritilip cam kâsenin içerisine boşaltılır ve diğer malzemeler ile karıştırılarak çatlak bölgelere sürülür. Sürülen bölge kapatılır, sürülen bölgede yeni çatlak oluşumu yaşanmazken, büyük oranda çatlakları tedavi eder.

Ardıç Yağı Ve Kremi Yan Etkileri Nelerdir?

Ardıç yağı hamilelikte ve emzirme dönemlerinde önerilmez, eğer kullanımı yapılacaksa mutlaka ardıç yağının yan etkileri hakkında doktor bilgisi ve tavsiyesi alınmalıdır.

Ardıç Kremi Ve Yağı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ardıç yağı yoğun bir kıvama ve ağır bir kokuya sahiptir. Bu nedenle 5 -6 damla ardıç yağı kullanım için yeterli olacaktır. Kremi ise cilde canlılık katar yine kremini de çok fazla sürmenize gerek yoktur. Nefes açıcı özelliğe sahiptir, özellikle burun eğriliği ve burunda et bulunan kimseler bu yağı yakalarına damlatıp gün boyu daha rahat nefes alabilirler.

Ardıç Yağı Ve Ardıç Kremi Nereden Alınır?

Ürünleri güvenilir markaların ilgili web sitesinden temin edebileceğiniz gibi aktarlardan da temin edebilirsiniz.

Ardıç Yağı Kremi Fiyatı

Ardıç yağı kremi fiyatı büyüklüğüne göre farklılık gösterecektir. 30 TL gibi rakamlara sahip olabilirsiniz.

Ardıç Yağı Kremi Kullananlar

Ardıç yağı kremi kullananlar bu kremin doğa mucizesi olduğunu belirtirler.

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Latest News

Boncuk Ağda Nedir?

Son zamanlarda popülaritesi bir hayli artan boncuk ağda diğer ağdalara oranla daha az acı verir. Kıl köklerini tamamen vücuttan...

Arnavut Kremi (Aklık Kremi) Nedir, Ne İşe Yarar?

Arnavut kremi (aklık kremi) Osmanlı dönemi kadınlarının güzellik amaçlı kullandıkları bir kremdir. Cilt güzelliğine son derece önem veren balkan kadınları tarafından geliştirilip yaygınlaştırılmıştır. Kadınlar...

Mide Yanması Nedir, Nasıl Geçer?

Mide yanması çoğu kişide zaman zaman olsa da ortaya çıkan bir problemdir. Mide yanması, daha çok sağlıksız beslenen kimselerde meydana gelir örneğin; yağlı yiyecek...

Aynısefa Yağı

Aynısefa yağı, tırnak mantarını tedavi etmesi ile gündeme gelmiş bir bitkisel üründür. Aynısefa yağı, her ne kadar tırnak mantarı tedavisinde kullanılsa da cilt hastalıkları...

At Kestanesi Kremi

Günümüzde cilt sağlığı için alternatif tıp yöntemleri oldukça fazla çoğalmıştır. Son zamanlarda ise en çok rağbet gören At kestanesi kremi, cilt sağlığı için kadınların...
- Advertisement -

Benzer Konular

- Advertisement -