-Google Reklamı-
Ana Sayfa Kremler Anestol Pomad Kremi Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Anestol Pomad Kremi Nedir, Ne İçin Kullanılır?

0
1459
Anestol

Anestol pomad krem bilindik en etkili lokal anestez kremlerinden bir tanesidir. Aşırı acı ve yanmaya karşı kısa süreli acıyı uyuşturma hissi verir.  İyileştirici ve tedavi edici bir etkiye sahip değildir. Sürüldüğü bölgede kısa süreliğine acıyı yatıştırma ve acıyı yok etme etkisine sahiptir. Bu özellikle ile tıp alanında oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır.

Anestol Pomad Kremin Özellikleri Nedir?

Anestol pomad krem lokal anestezi kremler gurubunda yer alır, 30 gramlık tüpler içerisinde satışı yapılan bir kremdir. Bölgede oluşan acıyı uyuşturur ya da bölgede sonradan oluşacak acıların duyulmaması için kullanımı yapılır.

Anestol Pomad İçeriğinde Neler Mevcuttur?

Anestol pomad krem beyaz renkli, koyu kıvamlı bir kremdir içeriğinde ise; %5 lidokain, mentil paraben ve propil paraben poletilen glikol 1500 bulunur. Krem doktor tavsiyesi ve reçete ile satışa sunulur. etkili bir yapıya sahip olduğu için kesinlikle doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.

Anestol Pomad Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Krem, farklı nedenlerden dolayı olaşan kaşıntıları gidermede geçici olarak kullanır. Yine, göğüs ucu, anüs, yara olan dudaklarda, fazlaca ağrı olan bölgelerde ve soluk borusu cerarhi işlemlerinde sıkça kullanılır. En çok kullanıldığı alanlar ise:

  • Acılı ağdalar öncesinde, hafif sürülmek şartı ile kullanılır.
  • Lazer epilasyon sonrasında acıyı ve yanık hissini uyuşturmak amacı ile kullanılır.
  • Çiftler arasında acıyı hafifletmek için kullanılır.
  • Dövme yapmadan önce dövme yapılacak olan bölgenin acımaması için kullanılır.
  • Kulak ve burun deldirmeden önce bölgenin uyuşması için kullanılır.
  • Koltuk altı ve bikini bölgesi ağda öncesi kullanılır.
  • İğneli epilasyonlar öncesinde de sıkça kullanımı yapılır.
  • İlk emzirmeye başlayan annelerin meme ucu çatlaklarının giderilmesinde ve acıyı hafifletmesinde kullanılır.
  • hemoroid acısının giderilmesinde kremin kullanılması uygun olur.

Deri üzerinde yanık bölgelere acıyı hafifletmek amacı ile kullanılırken yine, derin güneş yanıklarında da kullanılabilir.

Anestol pomad krem ağrı ve acıyı hafifletmek amacı ile küçük cerrahi alanlarda kullanılsa da son zamanlarda epilasyon öncesi ve epilasyon sonrası bayanlar tarafından sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Yine ilk gece korkusu olan genç kızlarda bu kremi kullanmaya başlamıştır.

Anestol Pomad Kremin Kullanım Şekli

Anestol Pomad Cinsel İlişkide Nasıl Kullanılır?

Anestol pomad kremi ilk kez kullanacak kişiler ve cinsel bölgelerde kullanacak kişiler ilk etapta doktor tavsiyesine kesinlikle uymalıdır. Aksi halde cildin krem içeriğinde olan maddelere alerjisi olabilir bu bilinçle krem kullanılmalıdır. Kreme ihtiyaç duyulması dâhilinde günde 2 defa sürülebilir, ihtiyacın devam ettiği durumda da 3 kez krem sürülebilir. Fakat ilk kez kullanacak kişiler bu sayının üzerine çıkmamalıdır. Tek seferlik kullanımında ise, 5 gram dozu geçmemelidir. Günlük doz aşımı ise 17 gramı geçmemelidir, aksi halde büyük yan etkileri kişiler üzerinde görülür.

Krem sürülmeden önce bölge temizlenmeli toz, kir gibi maddelerin bölgede olmaması gerekir. Özelikle uyuşturucu krem olduğu için deri üzerinde kıyafet, yüzük ve takı gibi maddelerin olmaması gerekir. Deriye direk uygulandığı takdirde faydası görülür. İhtiyaca uygun olacak şekilde krem sorunlu bölgeye, deri içine işleyecek şekilde iyice uygulanır. Acı dayanılacak nitelikteyse masajla uygulanabilir.

Anestol Pomad Kremin Ağda Öncesi Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

Anestol Pomad Kremi Ağda Öncesi Nasıl Kullanılır?

Ağda öncesi açı ve ağrıyı hafifletmek amacı ile kullanmadan önce bölenin temiz ve kuru olmasına dikkat edilmelidir. Yine tüylerin olduğu bölge ılık suyla yıkandığı takdirde krem deriye daha rahat ulaşacaktır. Krem için hazırlanan bölgeye bir miktar anestol pomad krem sürülür ve yarım saat boyunca bölgenin uyuşması beklenir. Akabinde ağda uygulamasına geçilebilir, özellikle bıyık bölgesi ve yüz bölgesinde kullanımına iki kat dikkat edilmelidir. Göz teması ve ağız teması olmamalıdır. Yüz bölgesinde acıyı ciddi oranda hafifletir ve rahat bir ağda süreci sunar.

Anestol Pomad Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Anestol pomad ağır bir kerem olduğu için yan etkileri göz önüne alınarak kullanılmalıdır. Özellikle çok fazla miktarlarda sürüldüğü zaman kana karışarak istenmedik durumları ortaya çıkarabilir. Uzun dönem kullananlarda aşırı hassasiyet söz konusu olacaktır, bu nedenle çok fazla ihtiyaç duyulmadığı sürece kullanılmamalıdır. Cilt yüzeyinde kaşıntı, deride döküntü gibi etkiler baş gösterebilir özellikle çok hassas ciltlerde bu etkiler görülür. Baş dönmesine neden olur, aşırı kullanımı sonucu titreme ve nöbet geçirme etkisi de mevcuttur.

Anestol pomad Cinsel İlişkide Nasıl Kullanılır?

Anestol Pomad kremini cinsel ilişkide geciktirici olarak kullanacaksanız, süreceğiniz bölgeyi çok iyi bilmeniz gerekmektedir, bu krem penisin uç kısmına kesinlikle sürülmemelidir, penisin alt tarafına ince bir tabaka halinde sürerek kisa bir masajla yedirilerek 10 15 dakika bekledikten sonra cinsel ilişkiye girildiğinde Anestol pomad geciktirici olarak nasıl kullanılır sorusuna da yanıt almış olursunuz. Eğer herhangi bir uyuşma hissedilmez ise 45 dakika sonra tekrar denenmelidir. Anestol Pomad, uyuşturucu özelliğine sahip olduğu için öncelikle ilaç olarak tedavi amaçlı kullanıldığını unutmamak lazım. Anestol merhem eğer sık kullanılırsa ciltte tahriş ve kızarıklıklara sebep olabilmektedir. Anestol pomad  etki süresi yaklaşık bir saat civarı dır.

Anestol Pomad Kullananlar

Anestol Pomad kullananlar bu kremin ihtiyaç halinde kullanıldığı taktirde etkili olduğunu ve memnun kaldıklarını dile getiriyorlar.

 

 

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz